38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Отново "бианконери" носят успеха на Италия
Saturday, 24 May 2008 18:14

Младежкият национален отбор по футбол на Италия записа втора победа в група "А" на турнира в Тулон. "Адзурите" се наложиха с 2:1 над Турция и вече почти си осигуриха класиране в следващата фаза.

Страхотен мач за италианците направиха играчите на Ювентус Давид Ландзафаме и Клаудио Маркизио, които отбелязаха двете попадения за своя тим. Първо Ландзафаме откри резултата в 32-ата минута, след което и подаде за втория гол, дело на Маркизио в 88-ата. Халфът отправи неспасяем удар от около 25 метра и се получи много красив гол. Междувременно турците бяха успяли да изравнят чрез Илмаз в 50-ата минута, но не успяха да задържат равенството и ще трябва да измъкнат поне равенство в последния си мач с Кот д`Ивоар за да се надяват на продължаване напред.

Двата отбора завършиха двубоя с намалени състави. Първо в 69 мин. бяха изгонени Гюнгюр от турците и Кандрева от италианците. 2 мин. по-късно неадекватният рефер от Шотландия изгони и Еркин, по причина, която само той знае.

Себастиан Джовинко, който донесе успеха на "адзурите" в миналия двубой с Кот Д`Ивоар, остана резерва в този мач и влезе към края. В малкото време, в което беше на терена, нисичкият халф затвърди позицията си на лидер на отбора, като се отчете с няколко интелигентни отигравания.

Отборът на Пиерлуиджи Казираги, който ще участва на Олимпиадата в Пекин, разчита и на още един млад играч на Юве. Това е халфът Антонио Ночерино. Утре италианците играят със САЩ, като двубоят е от 20:00 българско време.