Мощен Юве разгроми Новара
Tuesday, 01 May 2012 13:03
Юве крачи увереноЮве наказа Новара и направи още една стъпка към скудетото, след като разбиха с 4:0 като гост аутсайдера Новара и по този начин задминаха рекорда на Милан от 34 поредни мача без загуба. Така три кръга преди края момчетата на Конте разполагат с аванс от три точки пред вторият Милан.

Приятната изненада в двубоя беше присъствието на Легендата на „бианконерите“ и настоящ президент на УЕФА Мишел Платини, който бе на стадиона в Новара, където „Старата госпожа“ мина като наказателен отряд.

Неочакваната подкрепа на възраждащият славата си на страшилище в Италия и Европа Юве, подейства като допингна момчетата на Конте.

Пред погледа на Платини, Мирко Вучинич (16 и 63), Марко Бориело (40) и Артуро Видал (50) отбелязаха само една от част от купищата създадени положения .

Тимът натика съперника в наказателното му поле и го притисна. Резултата не закъсня още в десетата минута топката попадна в мрежата на Алберто Фонтана, но след съдийски сигнал гола бе отменен. В 16-ата минута Вучинич вкара много красив гол. Пирло центрира от фаул след което Мирко много технично с вътрешен фалц от 15 метра намери мрежата.

В 40-ата резултата бе покачен, Джакерини центрира и оставеният сам Бориело с плонж от няколко метра даде конфортен аванс на "бяло-черните". Домакините не помислиха да застрашат вратата на Юве и предимно се бранеха, като често допускаха груби грешки в защита.

В 50-ата минута грешка в защитата на Новара беше наказана, Видал направи вратаря безпомощен за 3:0. След което темпото на игра спадна.

В 64-тата Мирко Вучинич сложи край на спора за 4:0.

Last Updated on Tuesday, 01 May 2012 13:11