Юве разочарова с хикса срещу Киево
Sunday, 04 March 2012 09:41
Юве - КиевоЮвентус изигра крайно разочароващ мач в домакинството си на Киево и изостана на 3 точки от Милан, който е с 54т. "Старата госпожа" направи 1:1 с тима от Верона, който доказа, че не трябва да бъде подценяван. Юве водеше до 76-ата минута с попадение на Паоло де Челие, но Букари Драме донесе точката на "летящите магаренца" с изравнителен гол. Равенството е четвърто за Юве в последните 5 мача. В тях единствената победа дойде срещу Катаня (3:1), и то с късни голове на Джорджо Киелини и Фабио Куалярела.

Старши треньорът на Ювентус Антонио Конте започна в атака с Мирко Вучинич и Алесандро Матри, а гостите разчитаха в предни позиции само на преотстъпения от Милан Алберто Палоски.

Юве очаквано започна мача по-напористо и изглеждаше въпрос на време да открие резултата. В 11-ата минута Емануел Джакерини се строполи в наказателното поле, преследван от Лусиано, но претенциите му за дузпа бяха крайно неоснователни. Домакините имаха и малко късмет няколко минути по-късно, когато защитникът Паоло Де Челие реализира първия си гол в Серия "А" и общо втори за клуба. Андреа Пирло центрира от фаул, топката срещна гредата, а вратарят на Киево Стефано Сорентино я отклони право на главата на Де Челие, който я насочи във вратата. Спорният момент беше при центрирането на Пирло, когато де Челие се намираше в положение на засада, но такава не бе маркирана.

В следващите минути "бианконерите" пропуснаха да нанесат втори удар. Най-близо до попадение беше десният бек Стефан Лихтщайнер, но неговият шут беше избит от Сорентино. В края на полувремето Андреа Бардзали се контузи и на негово място влезе Леонардо Бонучи.

Второто полувреме бе доста по-равностойно и гостите недвусмислено показаха, че ще търсят поне равенството. Ювентус имаше изобилие от възможности за контраатаки, но все нещо не достигаше, за да се стигне до попадение. На два пъти Сорентино се справи с удари на много активния Симоне Падоин. В 72-ата минута резервата на Киево Давиде Москардели стреля опасно с глава покрай гредата, а в 76-ата Букари Драме от границата на наказателното поле изненада Джанлуиджи Буфон и резултатът стана 1:1. Бонучи беше на голлинията, но не успя да изчисти топката.

Конте веднага реагира и пусна в игра ветерана Алесандро дел Пиеро. Юве се настани в половината на гостите от Верона, но времето летеше твърде бързо и "бианконерите" не намериха начин да изтръгнат така важните три точки. Това все пак можеше да се случи, но далечен изстрел на Пирло беше отразен от стабилния Сорентино, който заслужено бе избран за играч на мача. Домакините бяха затруднени и от факта, че останаха с 10 човека след контузията на Киелени в момент, в който Конте бе извършил и трите си смени.

По този начин торинският гранд за трети път от началото на годината завършва наравно на собствен терен и позволи разликата с Милан да стане 3 точки. Добрата новина за Юве е, че продължава да няма загуба, а освен това е с мач по-малко. В сряда отборът гостува на Болоня и при победа отново ще стъпи на върха заради по-добрите си показатели в преките двубои с Милан.
Last Updated on Sunday, 04 March 2012 09:41