Юве обърна Катаня
Tuesday, 21 February 2012 12:56
Юве - КатаняЮвентус прекъсна серията си от равенства и се завърна на първото място в класирането на Серия „А“ след победа с 3:1 над Катания. Срещата от 24-ия кръг премина под диктовката на „бианконерите“, но въпреки това победата не дойде лесно. До 65-ата минута, когато бившият защитник на Юве Марко Мота получи червен картон. Антонио Конте започна с отбор от 11 италиански футболисти – нещо, което вече е рядкост по европейските терени, особено в големите отбори като Юве .

Мача започна много изненадващо, гостите от остров Сицилия успяха шокиращо да поведат в резултата още в четвъртата минута с гол на един от многото аржентинци в отбора – Лукас Бариентос. Нисичкият нападател финтира успешно защитник на „Старата госпожа“ и с премерен удар с левия крак забоде неспасяемо топката в долния десен ъгъл на Буфон за 0:1. Ювентус - Катания 3:1

Юве реагира като ужилен и моментално се пренесе в половината на Катания, а пред вратата на „слоновете“ започнаха да се редят атака след атака. Марко Бориело и Фабио Куалярела, които изненадващо получиха шанс да започнат мача и то заедно, пропуснаха по едно положение преди логичното все пак да се случи в 22-ата минута. Андреа Пирло, който определено тази вечер бе най-добрият в редиците на домакините, изпълни марков пряк свободен удар, възползвайки се и от не дотам добре построената стена на гостите – 1:1.

До края на полувремето „бианконерите“ можеха да стигнат до пълен обрат, но Куалярела нямаше никакъв късмет. Първо негов удар срещна напречната греда, а малко след това вратарят на Катания отрази блестящо негов шут по диагонала. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат, но по-интересното тепърва предстоеше.

Очаквано Ювентус продължи да бъде по-активен и да търси гола на успеха, но пропуските пред вратата на Косицки отчаяха нападателите на Конте. На „помощ“ обаче в 61-ата минута дойде бившият ювентинец Марко Мота, който си изкара буквално малоумен втори жълт картон и съвсем заслужено бе изгонен от игра. Секунди по-късно друг бивш състезател на Юве пък пропусна златна възможност за Катания. Серхио Алмирон се озова очи в очи с Джиджи Буфон, но стреля право в тялото на вратаря и малко след това пропускът му бе наказан.

В 75-ата минута Ювентус стигна до заветния втори гол, а негов автор отново не бе нападател, въпреки че на терена вече имаше трима, след като и Мирко Вучинич влезе в игра. Андреа Пирло центрира отлично от фаул, а Джорджо Киелини надскочи всички, възползва се от слабата намеса на Косицки и взриви „Ювентус Арена“ с удар с глава – 2:1!

Крайното 3:1 бе оформено 10 минути преди края на редовното време от Куалярела. Пирло окончателно затвърди мнението, че е номер 1 в мача, изведе Куалярела сам срещу вратаря с едно докосване, а Фабио с мъка вкара гол, който по-късно му костваше и разбит нос, тъй като Симоне Пепе прекали с емоциите по време на радостта за попадението и неволно удари своя съотборник.

Това обаче не помрачи радостта на Юве, който се завръна на първото място в класирането с актив от 49 точки, на 2 пред Милан, който гостува на Чезена. Катания пък диша спокойно въпреки загубата – тимът на Енцо Монтела е на 13-о място с 27 точки, на цели 9 от опасната зона.

ЮВЕНТУС – КАТАНИЯ 3:1
0:1 Бариентос 4'