Юве с унизителна загуба у дома от Байерн
Wednesday, 09 December 2009 03:03
casseres_bayern.jpgНемският колос Байерн (Мюнхен) шокира цяла Европа, след като буквално разби Ювентус с 4:1, насред стадио "Олимпико" в Торино.
Гостите от Мюнхен се класираха за 1/8 финалите в Шампионската лига, след като постигнаха задължителната победа в Торино, която им трябваше, за да изпълнят целта си.
Домакините поведоха в резултата, благодарение на Давид Трезеге, но Байерн показа невероятен дух за победа и демонстрира страхотна класа, заради която успя да стигне до така важната победа след голове на Ханс Йорг Бут, Ивица Олич, Марио Гомес и Анатолий Тимошчук.

Юве излезе от позицията на фаворит не само заради домакинството и обстоятелството, че дори и равенство му стигаше, за да продължи напред, но и защото статистиката беше изцяло в полза на домакините. В двата си предишни мача срещу Байерн на свой терен грандът от Торино неизменно стигаше до победата, а като цяло серията му от двубои без загуба у дома в Шампионската лига наброяваше 16. Още по-респектиращ беше фактът, че в тези мачове "бианконерите" бяха инкасирали едва 6 гола. Наставникът на Байерн Луис ван Гаал също не пазеше добри спомени от сблъсъците си със "Старата госпожа", защото през 1996 година воденият от него Аякс загуби драматично финала на Шампионската лига с дузпи, а за Ювентус игра настоящият старши треньор на тима Чиро Ферара.

Двубоят започна много добре за гостите от Мюнхен. Още в 4-ата минута Филип Лам намери по-прекрасен начин Бастиян Швайнщайгер, който бе на точката за изпълнение на дузпата, но ударът му бе меко казано разочароващ и прехвърли вратата, пазена от Джиджи Буфон.

Интересен факт е, че италианският национал прояви голямо геройство и настоя пред ръководството на Юве да играе в този мач. Буфон бе на терена, но в същото време изпитваше доста силни болки в менискуса.

В 7-ата минута пред домакините се откри  добра възможност за гол. Мартин Касерес бе фаулиран на около 20-ина метра от вратата на "баварците". Фаулът бе изпълнен от Диего, който центрира остро, но топката бе избита от Бастиян Швайнщайгер.

Само четири минути по-късно се откри страхотен шанс за Байерн. Марк Ван Бомел центрира, Ивица Олич игра с глава, но топката се отби в лявата греда на "бианконерите". Това бе най-доброто положение за "баварците" от началото на този мач.

Определено в тези начални минути си личеше, че отборът на Байерн е доста по-мотивираният на терена. "Баварците" всячески търсеха начини да стигнат до вратата на Юве и да отбележат голове.

В 18-ата минута, противно на очакванията, Давид Трезеге откри резултата в полза на Юве. Той бе навлязъл в наказателното поле на гостите и засече с воле центриране на Клаудио Маркизио, с което даде преднина на своя тим.

Две минути по-късно Бастиян Щвайнщайгер пробва изстрел отдалеч, като принуди Джиджи Буфон да показва своята класа.

В 22-ата минута Ивица Олич засече с глава центриране на Даниел Пранич, но ударът на хърватина мина над вратата на домакините.

В 28-ата минута Ивица Олич бе спънат от Мартин Касерес и спечели дузпа на Байерн. В ситуацията той успя да си създаде предимство пред уругваееца, който закъсня с шпагата.

Зад топката застана Ханс Йорг Бут, който би хладнокръвно дузпата и я вкара в долния ляв ъгъл на Буфон. Това бе трети гол за вратаря в неговата кариера в Шампионската лига.

Три минути по-късно Байерн можеше да води в резултата, след като след удар на Щвайнщайгер, топката рикушира във Фабио Канаваро и за малко не влезе във вратата на Буфон.

В 32-ата минута "баварците" отново имаха отличен шанс за гол, но Марио Гомес не успя да вкара топката с глава, след като бе останал абсолютно сам срещу Буфон.

Натискът на гостите продължи и в 40-ата минута Джиджи Буфон се наложи да демонстрира отново класата си, избивайки силен удар на Бастиян Швайнщайгер.
През второто полувреме гостите тотално смачкаха своя противник и му вкараха цели три гола. В 50-ата минута Даниел Пранич се възползва от грешка на Диего и отправи силен удар към вратата на Джиджи Буфон от границата на пеналта, но изстрелът на хърватина не бе особено прецизен.

В 52-ата минута Марк Ван Бомел центрира, Марио Гомес игра с глава, Буфон спаси, но топката попадна в краката на Ивица Олич, който нямаше проблеми да я вкара в опразнената врата на "бианконерите" и да изведе Байерн напред в резултата. Обратът стана факт. "Баварците" успяха да поведат с 2:1.

В 58-ата минута домакините стигнаха до добър шанс за гол, след като Кристиан Поулсен засече с глава центриране на Диего, но топката мина над вратата, пазена от Бут. Натискът на гостите от Мюнхен се усилваше все повече и повече.

В крайна сметка стана логичното и Байерн вкара трети гол в мача. В 82-ата минута Филип Лам центрира от корнер, Даниел Ван Буйтен игра с глава към вратата на Буфон, стражът на "бианконерите" изби, но топката попадна в краката на Марио Гомес, който без проблеми я вкара във вратата на Юве за 3:1.

Резилът за Ювентус продължи и в 91-ата минута Анатолий Тимошчук оформи крайното 4:1 в този мач, след като вкара страхотен гол на Буфон, със силен удар от границата на пеналта.

След този мач, Байерн финишира на 2-ото място в Група "А" с актив от 10 точки, докато Юве е на 3-ата позиция със 7 точки и ще играе в Лига Европа догодина.

ЮВЕНТУС - БАЙЕРН 1:4 (1:1)

1:0 Трезеге (19)
1:1 Бут (30) д.