Юве тръгна с мъчно 1:0
Written by NUCLEO1985
Monday, 24 August 2009 23:28

qki_chievo.jpgНападателят на Ювентус Винченцо Якуинта се превърна в герой за своя тим, след като отбеляза единствения гол в 12-ата минута за успеха с 1:0 над Киево в първия кръг от новото първенство в Серия А. "Старата госпожа" направи куп пропуски пред противниковата врата и не успя да вземе доста по-категорична победа. Все пак "бианконерите" си осигуриха първи три точки в предстоящата надпревара за титлата в Италия.

Срещата започна с натиск на домакините и в 12-ата минута след центриране от фаул Диего сложи топката на главата на Якуинта, който от точката на дузпата не сгреши, откривайки резултата. Киево опита да отговори веднага с опасен изстрел с глава на Пинци, но "старата госпожа" контролираше развитието на мача и в 26-ата минута Якуинта отправи нов удар с глава, избит от вратаря с крак от голлинията. До кроя на полувремето последваха удари на Поулсен, Диего и Киелини на два пъти, но без успех.

Втората част не се различаваше особено и Юве търсеше начин да подпечата успеха си, докато гостите предимно се бранеха и разчитаха на редки контраатаки. В 57-ата минута Амаури направи поредния фрапантен пропуск, след като получи хубав пас от Диего, но тресна гредата. Малко преди това пък Киево имаше добра възможност, но в последния момент защитник на Ювентус се намеси решаващо и не позволи на нападател на гостите да стреля от точката на дузпата. В края на мача "летящите магарета" имаха няколко възможности, но не застрашиха особено вратата на Буфон. В крайна сметкамачът завърши при тоЮве логично взе трите точки.
Last Updated on Monday, 24 August 2009 23:29