Юве загуби от Милан
Written by NUCLEO1985
Tuesday, 18 August 2009 23:56
diego_ber.jpgОтборът на Милан спечели трофея "Берлускони" след като се наложи след изпълнение на дузпи над отбора на Ювентус. В редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки 1:1, след попадения на Диего в 28-ата минута за Юве и на Пато в 68-ата за Милан. При дузпите обаче "росонерите" показаха повече точност и се наложиха с 5:4.
Срещата започна много динамично и в 7-ата минута Пато бе изведен зад защитата но опитът му да прехвърли Буфон не бе успешен. Веднага след това пък Трезеге засече центриране от дясно, но прати топката в аут. Френският нападател имаше нова възможност в 11-ата минута, когато стреля опасно с глава, но отново кълбото премина покрай вратата. В 17-ата минута след хубава атака Пирло отправи опасен удар от далеч и уцели напречната греда. В следващите минути обаче Юве взе инициативата и след няколко неуспешни атаки в 28-ата минута Диего бе оставен да напредне с топката, той стреля от далеч и след рикошет в крака на Тиаго Силва, топката се озова във вратата.

Милан бързо се окопити от неприятното равитие на нещата и веднага потърси изравняването. В 32-ата минута Гатузо отправи удар след разбъркване при един корнер, но не успя да уцели вратата. В 43-ата минута пък Роналдиньо изведе хубаво Хунтелар на границата на наказателното поле, но ударът на холандеца бе отразен от Буфон.

В началото на втората част в игра за Юве се появи Амаури и това веднага даде импулс в играта на тима. Още в 47-ата минута бразилецът направи страхотен пробив и изведе Диего в наказателното поле, той пусна успоредно на голлинията, но Трезеге се забави и не успя да отбележи на празната врата. Само минута по-късно отново Амаури напредна опасно и центрира в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник. Милан отговори с удар с глава на Хунтелар, но право в Буфон. Последва нова бърза атака за "старата госпожа" като Диего намери Маркизио от ляво, но центрирането му към Трезеге бе пресечено в последния момент. В 56-ата минута пък Фламини реши да пробва силата на удара си, но Буфон отново не бе затруднен.

Милан постепенно отново изнесе играта в предни позиции и това даде резултат. В 68-ата минута Абате проби от дясно и центрира, а Пато с глава матира Буфон за 1:1. В 73-ата минута пък Роналдиньо бе близо да изведе "росонерите" напред в резултата, но ударът му премина над вратата. В последните минути отново Роналдиньо бе близо до попадение, но ударът му отново не бе точен и в крайна сметка срещата завърши без победител.

Според правилата на турнира мачът трябваше да завърши с изпълнение на дузпи. Там единствено резервата за Ювентус Яго пропусна още при първото изпълнение, но това бе достатъчна за Милан, тъй като всички играчи на "росонерите" бяха точни от бялата точка и те се наложиха с 5:4.

Милан - Ювентус 1:1 (5:4 след дузпи)