Юве спечели ТИМ
Written by NUCLEO1985
Tuesday, 18 August 2009 23:52
titulqri_ber.jpgЮвентус победи Милан с 2:0 в последния мач от турнира за трофея "ТИМ" и по този начин грабна за първи път в историята си това отличие. Първото попадение отбеляза героят за "Старата госпожа" в турнира - бразилският нападател Амаури. Той се разписа в 13-ата минута, не без помощта и на новия вратар на Милан Флавио Рома. Опитният дебютант не успя да отрази силния удар на Амаури и позволи топката да се озове в мрежата му. В 32-ата минута, след хубава атака на Юве, Амаури подаде на Винченцо Якуинта, който отблизо се разписа за 2:0. В края на мача, заради засада, бе отменен гол на Филипо Индзаги за Милан.

В турнира взеха участие Ювентус, Милан и италианският шампион Интер. Трите отбора играха по системата всеки срещу всеки, като мачовете бяха по 45 минути.

Ювентус спечели състезанието с общо 5 точки, втори остана Интер с 4, а на последното трето място завърши Милан - без спечелена точка. В първите два мача Ювентус се наложи над Интер със 7:6 след изпълнение на дузпи (в редовното време 1:1), а във втората среща Интер срази Милан с 1:0. Според регламента на турнира, за победа в редовните 45 минути се присъждат 3 точки, за победа с дузпи - 2, за поражение след дузпи - 1, а за загуба в редовното време не се дават точки.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Амаури (13)
0:2 Якуинта (32)

МИЛАН: Рома, Одо, Неста (13-Ониево), Фавали, Антонини, Абате, Гатузо (21-Иканде), Фламини, Роналдиньо (37-ДиДженаро-44-Верди), Хунтелаар (13-Индзаги), Пато (24-Цигони)

ЮВЕНТУС: Манингер, Касерес, Легроталие, Киелини, Салихамиджич, Поулсен (28-Де Челие), Фелипе Мело, Мароне, Яго, Амаури (34-Имобиле), Якуинта (43-Джузепе Джовинко)

МИЛАН - ИНТЕР 0:1
0:1 Балотели  (30)

ИНТЕР: Жулио Сезар, Сантон, Самуел, Матераци, Киву (45-Калдарола), Виейра, Мота, Станкович, Куарешма (39-Мансини), Балотели, Милито

МИЛАН: Сторари, Одо, Неста, Фавали, Антонини, Фламини, Гатузо, Абате, Роналдиньо, Хунтелаар, Пато

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 6:7 след изпълнение на дузпи (в редовното време 1:1)
1:0 Мота (26)
1:1 Амаури (44)

ИНТЕР: Жулио Сезар, Сантон, Самуел, Матераци, Киву, Камбиасо (35-Кърхин), Виейра, Мота, Станкович, (45-Балотели), Куарешма (42-Ривас), Мансини (36-Милито)

ЮВЕНТУС: Буфон, Григера, Легроталие, Канаваро, Молинаро, Салихамиджич, Фелипе Мело, Поулсен, Тиаго, Амаури, Якуинта

С триумфа си, Ювентус развали досегашната традиция победителят неизменно да бъде Милан или Интер. От 2001 година насам "нерадзурите" имат 5 трофея "ТИМ", а "росонерите" - 3, като миналата година отличието отиде при Милан.