Дузпи спряха Юве за "Пийс Къп"
Written by NUCLEO1985
Wednesday, 05 August 2009 14:50

chiellini_aston.jpgАстън Вила е новият победител в турнира "Пийс Къп", след като успя да надвие Ювентус на финала в Севиля с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол, а италианците могат много повече да съжаляват за това, тъй като направиха куп пропуски пред вратата на Брад Гузан.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, въпреки че футболът не бе от най-високо ниво. Първото положение в мача бе на сметката на Астън Вила, след като в 4-ата минута Йънг направи хубав пробив от ляво, навлезе в наказателното поле и стреля но топката премина покрай вратата. Ювентус пък отговори с далечен удар на Трезеге. В 20-ата минута дойде и най-добрият шанс за италианците, след като от границата на вратарското поле Якуинта не успя да отбележи след изстрел с глава.

В края на полувремето инициативата отново бе на страната на англичаните и те имаха две хубави положения. Първо в 37-ата минута Карю отправи опасен удар от фаул, но покрай вратата. В 39-ата минута пък Албрингтън влезе в наказателното поле и отправи удар от близо, но Буфон се намеси добре и запази вратата си суха.

Втората част премина почти изцяло под доминацията на Юве. Първо в 53-ата минута Трезеге стреля с глава покрай вратата, а след това отново той от малкото наказателно поле не успя да прати топката в мрежата. Няколко минути по-късно французинът за трети път бе изведен в добра позиция, но мерникът му отново изневери.

В същото време футболистите на Вила също опитваха да притесняват Буфон с бързи контраатаки, но защитата на торинци успяваше да предотврати сериозни опасности. В 66-ата минута пък Якуинта направи поредния пропуск пред Гузан, стреляйки с глава в аут. В 73-ата минута удар на Сидуел премина на сантиметри от гредата. В 78-ата минута пък Зебина изпусна страхотна възможност за "старата госпожа". Той влезе остро в наказателното поле, но ударът му от близо бе спасен от Гузан. В 81-ата минута Якуинта бе намерен с великолепен далечен пас, но прехвърлящият му удар отново не порази мрежата на противника.

В продълженията Ювентус заигра с трима нападатели като в игра се появиха Дел Пиеро и Амаури, но и това не помогна на отбора да вкара гол.

При дузпите малшансът за нападателите на Ювентус продължи с пълна сила и пропуски от бялата точка направиха Якуинта и Дел Пиеро, който изпълни изключително слабо петата дузпа, която можеше да донесе трофея на неговия тим. Последният, фатален пропеск бе на Легроталие и това донесе успеха на Астън Вила.

Астън Вила - Ювентус 0:0 (4:3 след дузпи)