Юве отнесе абоната Реал
Written by NUCLEO1985
Wednesday, 05 August 2009 14:45
salihamidzic_real.jpgВ мегасблъсъка от 1/2 финала на предсезонния турнир "Пийс Къп" в Андалусия, отборът на Ювентус победи "галактическия" Реал (Мадрид) с 2:1. Италианците показаха много прагматичнен футбол и въпреки че в дълги периоди от мача приемаха играта в своето поле, успяха да наложат волята си. Първият гол за "старата госпожа" бе реализиран от Канаваро, който наказа бившия си клуб още в 4-ата минута. Роналдо от дузпа възстанови равенството в 41-ата минута, но Салихамиджич бе точен в 49-ата и така донесе успеха на своя тим.

Срещата започна отлично за Юве и още в 4-ата минута при едно центриране от фаул Дел Пиеро намери Канаваро зад защитата на Реал и бранителят с глава реализира за 1:0. Само пет минути по-късно Амаури имаше чудесна възможност да удвои, но ударът му мина на саниметри от гредата.

Реал обаче бързо се окопити и също започна да създава положения пред вратата на противника. В 16-ата минута Гути изскочи зад отбраната на "старата госпожа", но Буфон предвидливо излезе и успя да парира неговия удар. Веднага след това Амаури имаше нова добра възможност, но останал на празна врата стреля прекалено слабо и притичал защитник успя да избие в последния момент.

В края на първото полувреме испанците засилиха натиска и за Ювентус ставаше все по-трудно да изнася топката. Роналдо отправи опасен изстрел от фаул, а и Метцелдер пропиля добра възможност. Така се стигна до 41-ата минута, когато след хитра комбинация Раул бе изведен в наказателното поле и бе съборен от Киелини. Роналдо хладнокръвно реализира отсъдената дузпа и изравни резултата. Малко по-съсно и Бензема имаше добра възможност, но от границата на наказателното поле не успя да уцели вратата.

Първото интересно положение за втората част бе създадено от Ювентус. След многоходова комбиназия Джовинко бе изведен с пета в наказателното поле, там той елегантно финтира защитник на Реал и центрира към Каморанези, който с глава среля прекалено слабо и Дудек спаси. При последвалия корнер обаче, Салихамиджич бе намерен на първата греда от Дел Пиеро и той с глава отново даде преднина на торинци. Реал пък отговори мигновенно и в ответната атака Роналдо проби в пеналта и стреля силно, Буфон успя да избие, но в краката на Раул, който обаче прати топката покрай вратата. Три минути по-късно след центриране от фаул Буфон отново трябваше да се намесва брилиантно след изстрел с глава на Гути.

Реал отново стана по-настъпателен, докато Юве разчиташе предимно на контраатаки. В 63-ата минута Бензема имаше нов шанс да обстрелва вратата от границата на наказателното поле, но ударът му отново бе неточен. "Бианконерите" обаче успяха да се справят с натиска и дори след влизането в игра на Кристияно Дзанети играта им стана по-интересна и раздвижена и в 80-ата минута удар на Тиаго срещна гредата. "Кралският клуб" пък отговори с удар от фаул на Роналдо от малък ъгъл, но Буфон отново бе на мястото си. Малко преди края пък и Дудек трябваше да показва класа след силен удар на Каморанези, който преди това се подигра с бранителите на съперника. В последната минута пък Роналдо отново имаше шанс да изравни, но Буфон отново показа класа.

Така Юве се класира за финала на турнира, където го очаква Астън Вила, който по-рано победи със същия резултат отбора на Порто.