Юве би с 4:1 в първата си контрола
Written by NUCLEO1985
Wednesday, 15 July 2009 21:56
trezeguet_cisco.jpgИталианският гранд Ювентус спечели с 4:1 първата си контрола за сезон 2009/2010 година срещу тимът от четвърта дивизия Чиско Рома в Пинзоло, където "бианконерите" са на подготвителен лагер. Първият гол за Старата госпожа отбеляза Давид Трезеге в 8-ата минута с глава след центриране на Джонатан Зебина. Последваха няколко пропуски на Амаури за 2:0, като изненадващо Франкчини в 26-ата минута изравни с удар отдалеч. При този резултат завърши първото полувреме. През втората част Кристиано Дзанети и Амаури в рамките на три минути вкараха два гола. Халфът се разписа с прецизен удар извън наказателно поле, а бразилският голмайстор бе точен след акробатично изпълнение на странична ножица на метри от голлинията. Пет минути преди края младият Имобиле оформи крайното 4:1 след центриране на Еспозито.

Участие в мача не взеха новите попълнение Канаваро, Фелипе Мело и Диего, контузеният Мохамед Сисоко, както и италианските национали Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Мауро Каморанези и Винченцо Якуинта, също така и младежките национали на Италия Маркизио, Джовинко и Де Чиглие, които днес се присъединиха към лагера на тима.

Наставникът Чиро Ферара заложи на на нова схема 4-3-1-2. Типичен плеймейкър бе Алесандро Дел Пиеро, който действаше зад Давид Трезеге и Амаури. Кристиано Дзанети бе пред защитата, а Тиаго и Поулсен се подвизаваха зад Дел Пиеро. Юве остави отлични впечатления с изявите си и отбора бе бурно аплодиран от тифозите на тима, наблюдавали срещата.

ЮВЕНТУС - ЧИСКО РОМА 4:1