Реал Мадрид - Ювентус: сблъсък между 123 трофея
Wednesday, 05 November 2008 21:10
juve_real_trofei.jpgРеал Мадрид - Ювентус без никакво съмнение е един от най-интересните мачове, който клубният футбол може да предложи. Преди две седмиците в двубой за Шампионската лига "Старата госпожа" победи испанския шампион в Торино с 2:1 и сега отборът на Бернд Шустер е амбициран да "върне" жеста на италианците в Мадрид.

Статистиката показва, че италианците бележат трудно голове през този сезон - средно на всеки 82 минути, но пък и допускат трудно - 129 минути. Реал Мадрид е далеч по-атрактивният тим в това отношение - 34:62 минути.

Юве няма да може да разчита на трайно контузените Джанлуиджи Буфон и Давид Трезега, но за сметка на това "старите кучета" в състава на Клаудио Раниери Алекс Дел Пиеро и Павен Недвед са на линия. Именно двамата ветерани са в основата на възхода на "бианконерите" в последно време. Друга опасност за вратата на испанския шампион е голаджията Амаури, който засега успешно замества Трезеге.

Мачът тази вечер е наистина исторически. На терена излизат два клуба, които са спечелили общо 123 трофея. Най-титолуваният отбор в Испания приема най-титолувания в Италия. Във витрината на "Сантяго Бернабеу" има цели 72 купи. Реал има 31 титли на Испания, 17 Купи на страната, 8 Суперкупи на Испания, 1 Купа на лигата, 9 КЕШ, 2 Купи на УЕФА, 1 Суперкупа на Европа и 3 Междуконтинентални купи.

Юве може да се похвали с 51 купи (2 титли на бианконерите бяха отнети заради корупция). 27 пъти Старата госпожа е била шампион на Италия, 9 Купи на Италия, 4 Суперкупи на Италия, 2 КЕШ, 3 Купи на УЕФА, 1 КНК, 2 Суперкупи на Европа, 1 Интертото, 2 Междуконтинентални купи, стоят във витрината на Юве.

Историята сочи, че Юве и Реал са безкомпромисни, когато играят един срещу друг като домакините. Двата отбора записаха интересни срещи по между си в последни 10-15 години, като успеха винаги е на страната на домакинския отбор.

Президентът на УЕФА Мишел Платини отново ще бъде на трибуните. Той изгледа и първия мач преди 2 седмици, в който "Старата госпожа" победи с 2:1: "Със сигурност ще е голям мач. Аз обаче няма да правя прогнози. Трябва да бъда неутрален", заяви Платини.

Новият наставник на аржентинският национален отбор Диего Марадона също ще е на трибуните на препълнения "Сантяго Бернабеу".

Last Updated on Wednesday, 05 November 2008 21:11