Спешна среща в Юве заради кризата
Thursday, 09 October 2008 00:08

ranieri_seco_blan_gigli.jpgРъководството на Ювентус направи спешна среща с треньора и играчите на тима, за да се вземе решение как да се излезе от кризата в отбора.

"Бианконерите" нямат победа вече в четири поредни мача, като завършиха наравно с Катаня и Сампдория в Серия А, както и с Бате Борисов в Шампионската лига, след което последва поражението насред Торино от Палермо в първенството. По време на тези срещи, освен тази с Катаня, тимът на Клаудио Раниери нямаше много идеи в играта и едва стигаше до голови положения. Срещу Сампдория в Генуа тимът застраши едва един път противниковата врата, когато Дел Пиеро уцели гредата.

Срещу шампиона на Беларус само късметът помогна на "бианконерите" да преживеят пълно унижение в най-престижния турнир. През първите 30 минути те не знаеха къде се намират, като губеха с 0:2. Последваха два бързи гола на Винченцо Якуинта, като първия бе от засада. След почивката отново по-чистите положения бяха пред вратата на италианците, което притесни тифозите на "бианконерите" и при това с основание. Само няколко дни по-късно Юве допусна първа загуба за сезона, като падна в къщи от Палермо за първи път отблизо 50 години.

Днес изпълнителния директор на Юве Жан Клод Блан, спортният директор Алесио Секо и Клаудио Раниери викнаха играчите на разговор продължил 45 минути. Ръководството потвърди за пореден път, че вярва в Раниери и иска отбора да играе така, както в първите няколко кръга още в мача срещу Наполи, който е веднага след паузата на националните отбори.

Шефовете на Юве заявили, че участието на тима в Шампионската лига е повече от важно, след като бяха инвестирани големи суми това лято и задължително трябва да се представят добре в двата мача с Реал Мадрид и да прескочат груповата фаза.

Лидерите на тима Алесандро Дел Пиеро и Павел Недвед демонстрирали също пълно доверие към Раниери, като допълнили, че с общи усилия Юве ще излезе от кризата и ще продължи да гони целите си тази година.

Last Updated on Thursday, 09 October 2008 00:11