Юве разби с 3:0 и заяви шампионски амбиции
Monday, 21 November 2011 09:24
Kонте сияе Ювентус разби с 3:0 Палермо в 12-ия кръг на калчото кръг, който Конте бе определил като "финал". Головете на препълнения "Ювентус Стейдиъм" отбелязаха Симоне Пепе (20), Алесандро Матри (48) и Клаудио Маркизио (65). Така Юсе се качи на върха с актив от 22 точки, колкото има и Лацио, а след седмицата двата отбора се срещат в „Олимпико” в пряк сблъсък за лидерската позиция .

Успехът който записа Юве е шести, но Юве с мач по-малко от Римляните, а освен това Юве продължава да е без загуба в калчото. С победата си, Юве спря черната серия срещу сицилианците, които последните три години си тръгваха с трите точки от Торино и се бяха превърнали в черна котка за "бианконерите".

Въпреки че три седмици не бяха играли, след като мачът им с Наполи бе отменен преди паузата, играчите на Ювентус показаха, че настроението в клуба е отлично и напълно надиграха своя противник.

Още в самото начало Буфон показа класа, когато остана очи в очи с Йосип Иличич. В 20-ата минута точен бе Симоне Пепе с глава. Той засече с глава центриране на Киелини отляво. Това бе неговият втори гол за сезона.

В 30-ата минута Пирло нацели лявата греда на с красив удар. Две минути преди края на първата част Буфон направи решително спасяване като спаси удар на Иличич.

В третата минута на втората част обаче Матри бе изведен отдясно от Лихтщайнер и вкара своя пети гол за сезона. Перфектният сезон до момента на Клаудио Маркизио даде резултат и той направи класически резултата в 65-ата минута след асистенция на Мирко Вучинич и така се сложи точка на мача. Така той вкара своя пет гол и заедно с Матри са най-резултатните играчи в отбора.

До края на срещата Фабио Куалярела, Алесандро Дел Пиеро и Микеле Потенца също получиха шанс, но до четвърти гол не се стигна.
Last Updated on Monday, 21 November 2011 11:15