Ювентус и Сити врътнаха вълнуващо 1:1
Friday, 01 October 2010 13:13
manjuve_30settembre_cover1.jpgМанчестър Сити и Ювентус отложиха спора за това кой е фаворит за първото място в Група А на Лига Европа, завършвайки 1:1 на стадион "Сити от Манчестър".

"Бианконерите" откриха чрез Виченцо Якуинта в началото на първото полувреме, но домакините изравниха благодарение на Адам Джонсън преди почивката.

Домакините имаха известно преимущество, но трябва да са доволни на точката, защото Дел Пиеро тресна гредата от фаул към края на мача.

Първият точен удар в мача бе в полза на Ювентус. Якуинта стреля изненадващо от 25 метра и трябваше Джо Харт да се намесва решително.

Младият страж на Сити обаче бе напълно безпомощен в 10-та минута, когато отново Якуинта отправи силен диагонален удар от 20 метра и топката влетя покрай гредата в мрежата.

Малко след това Юве можеше да получи и дузпа, тъй като Милош Красич се включи много остро в наказателното поле и Сабалета подложи крак без да успее да играе с топката, но съдията явно нямаше добра видимост.

Постепенно домакините изравниха играта и дори натиснаха "бианконерите" в тяхната половина. При едно центриране дори Гарет Бари удари гредата с удар назад с глава.

В 37-та минута "небесносините" заслужено изравниха с красиво изработен гол от Яя Туре и Адам Джонсън. Младото английско крило се включи остро между двама защитници и дефанзивният халф веднага му даде чудесен извеждащ пас в коридор. Останал сам срещу вратаря за Джонсън не бе проблем да опъне мрежата.

До края на полувремето Милош Красич имаше за втори път претенции за дузпа, но получи жълт картон за симулация. В интерес на истината обаче отново имаше нарушение на защитник на Сити, тъй като Компани препречи крак и дори сякаш настъпи ходилото на Красич.

Второто полувреме започна напълно равностойно и първият точен удар към една от двете врати дойде едва в 64-та минута, когато Яя Туре намери Бари в наказателното поле и халфът отправи удар, но на метър над вратата.

Отговорът на Юве бе изстрел от фаул на Дел Пиеро, но и на него не му достигна около метър от целта.

Сити вдигна темпото и на два пъти Адебайор получи добри топки. Първо Карлос Тевес показа скорост и след като застигна топката до аутлинията центъра към центъра на наказателното поле, там Адебайор игра с глава, но не му достигна височина, за да забоде топката надолу. При друга атака Туре намери тогоанецът в наказателното поле, но той не успя да финтира последния защитник пред себе си.

Играта пак поутихна за известен период, но към края Юве бе отборът, който бе много близо до победата.

След нов удар от фаул Алесандро дел Пиеро стреля перфектно и топката тресна напречната греда, след което тупна на голлинията и се върна в терена. Италианците претендираха, че е имало гол, но петият съдия зад вратата бе категоричен. И повторенията показаха, че е бил напълно прав.

В последните минути и Момо Сисоко отправи силен удар от петнайсетина метра, но бе неточен.

Манчестър Сити - Ювентус 1:1

0:1 Якуинта 10
1:1 Адам Джонсън 37

Манчестър Сити: Харт; Сабалета (46 Боята), Компани, Коло Туре, Боатенг (84 Милнър); Виейра, Бари, Яя Туре, Адам Джонсън; Тевес, Адебайор (73 Давид Силва);

Ювентус: Манингер; Григера, Киелини, Бонучи,  Де Челье (72 Мота); Сисоко, Маркизио, Мартинес (54 Пепе), Красич (75 Мело); Дел Пиеро, Якуинта;