Слоновете вгорчиха дебюта на Прандели
Wednesday, 11 August 2010 11:19
chiellini_nazionale_2.jpgНовото лице на Италия не успя да впечатли и загуби с 0:1 от тима на Кот Д’Ивоар в контролна среща, която се игра под проливен дъжд на стадион „Ъптън Парк” в Лондон и бе официален дебют за новия селекционер на „Скуадра адзура” Чезаре Прандели. Като титуляри започнаха триото Амаури-Касано-Балотели, но както те, така и техните заместници през втората част, не успяха да превземат вратата на „слоновете”, които вкараха едно от малкото си положения и успяха да измъкнат мача. "Слоновете" пък бяха без голямата си звезда Дидие Дрогба, който все още не е напълно готов за игра.

Началото на срещата бе равностойно и двата отбора влязоха в остра битка в средата на терена от първия съдийски сигнал. Балотели бе близо да открие резултата още в третата минута, но силният му удар премина над вратата на котдивоарците. Африканците отговориха с изстрел на Емануел Ебуе в 14-ата минута, но вратарят на "адзурите" Сиригу бе на мястото си. Първото по-чисто положение за гол пък дойде чак в 30-ата минута. Тогава Жервиньо направи хубаво двойно подаване със съотборник и излезе сам срещу вратаря Сиригу, но техничният му удар не намери очертанията на вратата.
Италия пък отговори със страхотна многоходова атака, която стигна до Касано, който пък от своя страна качи топката на главата на Амаури, но неговият удар премина над вратата и така нулевото равенство под дъжда на „Ъптън Парк” се запази до почивката.

„Адзурите” започнаха по-добре втората част и още в 48-ата минута можеха да поведат резултата, след като Марко Мота се включи в една атака и отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който обаче срещна гредата зад стража на „слоновете”.
Малко по-късно пък Симоне Пепе видя как неговият удар е спасен от вратаря на Кот Д’Ивоар, който впоследствие отрази и добавката на Амаури.
Така се стигна до 56-ата минута, когато малко неочаквано Кот Д’Ивоар успя да поведе в резултата. Ги Демел центрира добре отдясно, а Коло Туре надскочи Киелини и с глава матира Сиригу, давайки изненадващ аванс на „слоновете”.
Футболистите на Прандели пропуснаха чудесна възможност да изрвнят резултата в 73-ата минута. Тогава Матия Касани центрира за Фабио Куалярела, но нападателят стреля в аут с глава. До края на мача италианците не успяха да върнат попадението и да избегнат поражението. Прандели пусна в игра Бориело, Монтоливо, Куалярела и Роси, но и това не помогна на Италия да стигне до изравнителен гол.
В крайна сметка резултатът остана непроменен и „слоновете” спечелиха срещата с 1:0, а новата Италия на Прандели стъпи накриво още в първия си мач.

Италия – Кот Д’Ивоар 0:1
0:1 Коло Туре 56’

Италия: Сиригу, Мота (Касани 70’), Бонучи, Киелини, Молинаро, Де Роси, Паломбо (Монтоливо 81’), Пепе (Маркизио 74’), Касано (Роси 70’), Балотели (Куалярела 61’), Амаури (Бориело 61’)

Селекционер: Чезаре Прандели

Кот Д’Ивоар: Йебоа, Ебуе, Коло Туре, Демел (Кулибали 57’), Тиене, Думбиа (Сако 67’), Зокора, Яя Туре, Тиоте, Калу (Фае 84’), Жервиньо (Коне 90’)

Селекционер: Мохамед Фегюи

Жълти картони: Бонучи (Италия), Ебуе (Кот Д’Ивоар)

Съдия: Мартин Аткинсън