Юве победи и Лион, Дел Нери доволен
Sunday, 25 July 2010 00:16
juve_lione_24luglio2010.jpgЮвентус победи Лион с 2:1 в контролна среща от предсезонната подготовка на двата тима. "Бианконерите" обърнаха резултата от 0:1 до 2:1, но те имаха предимството да играят с човек повече от 26-ата минута, когато Али Сисоко бе изгонен от игра, за фаул без топка. Първите два гола в мача паднаха от дузпи като Лион пръв откри резултата в 21-ата минута чрез Едерсон, а Дел Пиеро изравни за Юве в 39-ата минута, също от бялата точка. Победното попадение пък бе дело на Симоне Пепе в 75-ата минута, което е първи гол за него за "старата госпожа" в дебюта му за тима.

Първото полувреме играта бе доста равностойно, но темпото на игра не бе особено високо и  липсваха много положения пред двете врати. В 18-ата минута Дел Пиеро бе съборен в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основание за дузпа. Три минути по-късно пък при подобна ситуация в наказателното поле на торинци Киелини извърши нарушение срещу нападател на Лион и арбитърът посочи бялата точка. Едерсон не сгреши при изпълнението на наказателния удар и откри резултата в полза на французите. Така бразилецът се превърна в първия футболист, който се разписва във вратата на "бианконерите".

В 26-ата минута при една наглед безобидна ситуация в средата на терена Али Сисоко ритна Хорхе Мартинес без топка и си изпроси директен червен картон, оставяйки своя отбор в намален състав. Юве се възползва от ситуацията и в 39-ата минута Амаури се отскубна в пеналта и бе съборен от Ловрен за дузпа. Дел Пиеро бе точен от бялата точка и възстанови равенството с първия си гол за сезона.

През второто полувреме "старата госпожа" вдинга оборотите и зареди положение след положение пред вратата на Веркутър. Първо удар на Диего мина над вратата, след това Пепе стреля от близо с глава, но вратаря показа добър рефлекс и спаси, а в 65-ата минута отново Диего бе близо до гола след хубав изстрел от фаул.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Диего с вълшебен прехвърлящ пас изненада отбраната на Лион, а включилият се от задна позиция Пепе успя да мушне кълбото в мрежата за 2:1. До края на мача отново Диего пропусна отлична възможност, но изведен сам срещу вратаря от близо стреля право в него. Лион пък отговори с отличен удар от фаул на Калстрьом, спасен с мъка от вратаря. Въпреки това Ювентус заслужено стигна до успеха и може да бъде доволен от представянето си, особено през втората част.

Така тимът продължава да няма загуба в контролните мачове дотук. Възпитаниците на Луиджи Дел Нери записаха убедителни успехи над непретенциозните Трентино и Ал Насър и нулево равенство с германския Хамбургер.

След края на контролата, треньорът на Ювентус Луиджи Дел Нери заяви, че е останал доволен от победата с 2:1 над Лион. Въпреки това той каза, че отборът има още какво да подобрява в играта си и трябва да работи още по-сериозно до началото на новия сезон.

"Работим доста здраво в последните дни, но има още какво да подобряваме в играта си. Днес не допуснахме много положения, но пък и съперникът игра с човек по-малко. В четвъртък имаме мач с доста по-лесен съперник, поне на хартия, но трябва да сме внимателни. Доволен съм от играчите. Диего направи всичко, което исках от него, Пепе бе много мотивиран, Маркизио също игра на ниво. Отборът се развива в правилната посока. Всички са много мотивирани, но като че ли на моменти действат прекалено предпазливо. Имаме достатъчно класни играчи, които просто трябва да се сработят на терена", добави Дел Нери.

Last Updated on Sunday, 25 July 2010 18:28