Ювентус направи равен срещу Бордо
Wednesday, 16 September 2009 10:04
iaquinta_vs_bordo.jpgФренският първенец Бордо изненадващо успя да измъкне точка при гостуването си на италианския гранд Ювентус в Торино на старта на Шампионската лига.

Двата тима завършиха 1:1 в мач от Група "А" на най-престижния европейски клубен турнир.

Винченцо Якуинта изведе "Старата госпожа" напред в 63-ата минута, но в 75-ата Ярослав Плашил изравни резултата. Така двата отбора поделиха точките.

Изненадващо, гостите първи имаха възможност да открият резултата. Фернандо Менегацо се озова в много добра позиция в началото на мача и само отличната намеса на Джанлуиджи Буфон предотврати попадението във вратата на Юве. Французите съвсем не мислеха само за защитата си и в 18-ата минута осъществиха нова атака, при която звездата им Йоан Гюркуф падна в наказателното поле на торинци. Въпреки протестите на играчите на Бордо, добилият репутация на скандален рефер Йовребьо не отсъди дузпа.

В 21-ата минута добра възможност се откри пред италианския национал Винченцо Якуинта, който наказа България с екипа на "адзурите" в световните квалификации. Снажният нападател обаче не можа да преодолее вратаря на Бордо Карасо. В 37-ата минута пък съвсем малко не достигна на Амаури да изпрати топката в мрежата на гостите.

Второто полувреме също започна с опасност за вратата на Буфон. Вендел можеше да създаде сериозни неприятности на домакините, но защитникът Никола Легроталие се намеси решително и предотврати опасността. Две минути след това Бордо пропусна страхотна възможност. Мароканският нападател Маруан Шамак се озова сам срещу Буфон, но опитният страж изби топката с крак и спаси вратата си.

В 51-ата минута пък бе ред на Ювентус да пропусне отлично положение за гол. Домакините изненадаха противниковата защита, но Якуинта се излакоми и опита да се разпише от малък ъгъл вместо да подаде на намиращия се в чудесна позиция Себастиан Джовинко.

В 63-ата минута Ювентус Якуинта все пак се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като изведе Юве напред в резултата. Той преодоля влезлия в игра през второто полувреме вратар Улрих Раме след асистенция на не на друг, а на защитника Фабио Канаваро. Пет минути след попадението във вратата си гостите можеха да изравнят. Буфон обаче за пореден път показа класа, като спаси удара на Менегацо. Малко след това пък на Раме му се наложи да се намесва в рамките на две минути след изстрели на Фелипе Мело и Амаури.

Четвърт час преди края гостите успяха да изравнят след попадение на Ярослав Плашил. Чешкият полузащитник се разписа след изпълнение на фаул на Гюркуф. В 78-ата минута "жирондинците" можеха да стигнат и до второ попадение, но Буфон отново действа решително, като поправи грешка на Мартин Касерес. В 81-ата минута португалският халф Тиаго Мендеш напусна принудително терена контузен и бе заменен от датския полузащитник Кристиан Поулсен.

В последните минути и двата тима можеха да решат мача в своя полза. Първо, в 86-ата минута Гюркуф стреля неточно от добро положение, а в 88-ата минута Клаудио Маркизио уцели гредата с удар от въздуха след центриране на Касерес. В крайна сметка, тимът на Бордо си тръгва непобеден от "Олимпико" в Торино.

ЮВЕНТУС - БОРДО 1:1

1:0 Якуинта (63) 1:1 Плашил (75)

ЮВЕНТУС: Буфон, Гросо, Канаваро (67-Зебина), Легроталие, Касерес, Мело, Тиаго (81-Поулсен), Маркизио, Джовинко (74-Каморанези), Амаури, Якуинта

БОРДО: Карасо (55-Раме), Тремулинас, Плану, Сиани, Шалме, Фернандо, Диара, Вендел, Плашил (77-Гуфран), Гуркюф, Шамак

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джовнико (Ювентус); Сиани (Бордо)

СЪДИЯ: Том Хенинг Йовребьо

СТАДИОН: "Олимпико", Торино

Last Updated on Wednesday, 16 September 2009 18:37