38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Ювентус - СССР 1-3-0
Thursday, 11 December 2008 11:25

amauri_bate2.jpg Ювентус не успя да победи БАТЕ Борисов в тазгодишното издание на Шампионската лига, въпреки че игра два пъти с него. Така "Старата госпожа" постигна едва една победа от 4 мача с отбори от бившата СССР, постигната срещу Зенит в първия кръг.

Футболистите на БАТЕ Борисов пък приключиха участието си в Шампионската лига с престижно равенство. То обаче бе достатъчно за "бианконерите" да завършат на първо място в група Н на турнира с 12 точки и да изпълнят целта си. Беларусите пък спечелиха 3 и могат да бъдат доволни от представянето си.

В Торино бе доста студено, след като валя сняг в продължение на няколко часа. Все пак теренът бе в прилично състояние, тъй като е бил покрит с найлони и затоплен. Звездата на Ювентус Алесандро Дел Пиеро остана на пейката, а Кристиано Дзанети за първи път бе титуляр през сезона, след като преди няколко месеца получи сериозна контузия.

Италианците натиснаха още от самото начало. Във 2-ата минута Киелини стреля с глава, но вратарят Веремко спаси. Последваха няколко опасни центрирания, но беларусите оцеляха. В 21-ата минута Себастиан Джовинко стреля на сантиметри в страни от вратата от фаул. Последваха още няколко ситуации, които играчите на Юве пропуснаха и така почивката дойде при 0:0.

След паузата нещата не се промениха, като италианският тим продължи да притиска съперника си. Така в 51-ата минута Маркиони удари греда, след като получи пас от Амаури. Секунди по-късно реферът отсъди дузпа за домакините, след като Сиваков игра с ръка в наказателното поле. Джовинко изпълни, но хамалски стреля над вратата и пропусна. В 57-ата минута Раниери извади Амаури и пусна в игра Дел Пиеро, но и това не помогна. Недвед пропусна да вкара след това. БАТЕ рядко минаваше центъра, но в 78-ата минута почти вкара. Близнюк преодоля Дзанети, но ударът му бе неточен. В края футболистите на Ювентус сякаш решиха, че е по-добре да не рискуват повече, тъй като и равенството ги устройваше, за да завършат на първо място в групата си. Те намалиха темпото и се примириха с равния резултат, който определено донесе сериозен престиж на отбора от Беларус.

Така в крайна сметка италианците очакват на 1/8 финалите някой от вторите отбори от другите групи. При положение, че могат да срещнат Челси, Арсенал и Лион това едва ли има особено значение освен, че реванша все пак ще бъде на техен терен.