38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Сензационен резил за Ювентус
Wednesday, 01 October 2008 01:30

iaquinta_bate2.jpgЮвентус стигна дъното. След като през последната седмица завършиха наравно със средняците Катания и Сампдория, сега играчите на Клаудио Раниери не успяха да победят и според мнозина най-слабия отбор в Шампионската лига - Бате Борисов.

Нещо повече, белоруският шампион, който изхвърли Левски от третия предварителен кръг на Шампионската лига, изпусна да победи Ювентус в Минск като завърши 2:2, но водеше с два гола още в 23-ата минута.

Пред над 35 000 фенове домакините започнаха мача с невероятна преса и след няколко добри възможности поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Кривец излезе сам срещу Манингер и го преодоля. Натискът на Бате продължи и в 23-ата минута Стасевич удвои с глава. Той надскочи Павел Недвед на задната греда и с диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на вратата на "бианконерите."

Винченцо Якуинта обаче върна един бърз гол, а точно преди почивката изравни. И когато се смяташе, че Юве няма да има проблем да вкара трети гол през второто полувреме нещата придобиха познатия сценарий - бетонна защита. Шансовете за Юве бяха след далечни удари на Недвед и Дел Пиеро. Атаките на Бате обаче съвсем не бяха безопасни. Особено при наличието на разконцентрираната защита на Юве.

За разлика от предишните си мачове обаче Бате на няколко пъти поглеждаха напред и правеше доста опасни контраатаки. До края на мача "бианконерите" така и не успяха да намерят път към вратата на съперника и разбраха какво са изпитвали играчите на нашия Левски преди около месец.

Юве се прибра в Италия с горчив вкус в устата. Защото само това остана от гостуването в Минск. И докато до момента проблемите бяха в нападение, където звездите бележеха твърде малко, срещу Бате трудностите дойдоха от защитата. На вратата го нямаше контузения Буфон. Джорджо Киелини бе истинска трагедия, Легроталие се контузи в 17-ата минута и бе сменен, от Кнежевич. Бековете Григера и Де Челие показаха желание, но и много грешки. Единственият светъл лъч в тима на Раниери бе Себастиян Джовинко. Младокът игра на ниво и подаде и за двата гола на Якуинта.

Така Ювентус остана втори в групата с 4 т., след като в другия двубой Реал Мадрид победи Зенит в Петербург с 2:1 и оглави класирането с 6 т. от два мача. На 21 октомври "бианконерите" играят с Реал, а Зенит посреща Бате.