Ювентус изнесе европейско шоу
Friday, 15 August 2008 13:39

del_piero_artmedia1.jpgДобре дошъл отново в Европа, Ювентус. С головете на Каморанези, Дел Пиеро, Киелини и Легроталие торинци сътвориха една вечер, златна като цвета на новите им фланелки. Резултатът е справедлив, защото на терена не се игра истински мач заради забележителната лекота, с която тимът на Клаудио Раниери капарира участието в Шампионската лига с това 4:0. И макар словашкият Артмедия да се показа като най-удобния възможен съперник, нека не подценяваме показаното от този нов, но всъщност познат Ювентус.

Невинаги по-силният побеждава. А дори когато успява да го стори, почти никога не го прави с голям резултат. И ако Ювентус опроверга убедително треньора си Раниери, който беше доста предпазлив в навечерието на мача, причината не е само техническото превъзходство на победителите, но и гладът за европейски мачове.

Отсъствието на наказания Недвед не се забеляза, защото съотборниците му от стария Юве направиха предостатъчно, за да накарат тифозите да запеят: "Върнахме се!" В сравнение с онзи четвъртфинал реванш срещу Арсенал (0:0) преди 862 нощи, на терена бяха само Буфон, Киелини и Трезеге. Но Каморанези, който вкара в 8-ата минута, както и Дел Пиеро, който в 26-ата предизвика аплодисменти със зрелищното попадение за 2:0, бяха част от онзи тим, напуснал безславно Европа през 2006 г.. Неслучайно хората от старата гвардия поведоха Ювентус към класиране в групите на Шампионската лига. Но заслугата е на целия отбор, който игра гладко, със сигурните намеси на Киелини и Легроталие в защита, с хъса на Сисоко и Поулсен в средата на терена, с фантазията на Каморанези, движението на Якуинта и естествено с класата на Дел Пиеро в атака. А Трезеге има време да оправи мерника. Без да отписваме луксозни алтернативи като Амаури и Джовинко.

И така, добре дошъл обратно в Европа, Ювентус. Вече можем да го кажем: най-лошото премина !