Три гола срещу Парма не бяха достатъчни за FIAT Cup
Saturday, 24 May 2008 21:22

FIAT Cup ще пътува към Италия, но уви, не към Торино, а към Парма. "Дуковете" спечелиха турнира в Шанхай благодарение най-вече на късмета си в последния мач срещу Ювентус. "Бианконерите" играха настървено и с желание, като почти бяха спечелили трофея, слад като на три пъти повеждаха в резултата, но допуснаха изравняване в последните минути. Мачът продължи само 45 мин., тъй като турнирът бе тристранен и се игра по едно полувреме всеки срещу всеки.

45-те минути с Парма бяха много интересни и предложиха редица драматични моменти. Взетият назаем от Аталанта Получи откри резултата в 21-та добавяйки избитата от вратаря топка, след силен удар на Трезеге. Мартинес изравни в 22-та, а Трезеге даде нов аванс за тима си 2 мин. по-късно, след като засече блестящо едно центриране отдясно. В 32-та минута Гали отново изравни за "дуковете". След още 2 мин. се получи меле пред врата на Парма, в което Маркиони бе най-съобразителен и даде аванс на "старата госпожа", но Лукарели изравни 5 мин. преди края. Така се стигна до дузпи, в които тимът от Емилия триумфира със 6:5, след като цели 4 "бианконери" пропуснаха от бялата точка.
По този начин FIAT Cup отиде в ръцете на Парма, която финишира с 5 точки. Втори останаха Шанхай Шенхуа с 3, а Юве завършиха с 1, след като по-рано паднаха от домакините с 2:1. Но най-важното беше, че се получи страхотно шоу на стадиона в Шанхай. Вечерта за "бианконерите" обаче бе помрачена от контузията на юношата Вечионе, който получи травма в коляното.

Давид Трезеге, който се разписа и в двете срещи по веднъж, няма да пътува със своите съотборници за Австралия утре, след като получи разрешение да се прибере в Торино, където съпругата му ще го дари всеки момент с второ дете.

Така Ювентус записа три срещи без успех в Азия след поражението с 1:2 от Южен Китай в Хонконг преди два дни. Последната контрола за Юве преди завръщането им в Италия е на 30-ти май в Австралия срещу Мелбърн Виктори.