38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве нокаутира Лацио за 18 минути
Sunday, 27 April 2008 18:26

Отборът на Ювентус победи с 5:2 Лацио в мач от 35-ия кръг на Серия А и на теория се класира в Шампионската лига за следващия сезон. ”Бианконерите” направо съсипаха своя противник, след като до 32-ата минута водеха с 4:0. Само в рамките на 18 минути играчите на Клаудио Раниери вкараха цели 4 гола и убиха интригата. Между 15-ата и 33-ата минута се разписаха Киелини, Каморанези, Дел Пиеро и Трезеге. След почивката Лацио върна две попадения чрез Бианки и Сивилия. В 75-ата минута Сивилия получи червен картон, а Юве довърши съперника с втори гол на Киелини.

Това бе четвърта поредна победа на Старата госпожа, след успехите над Парма, Аталанта и Милан. Всичко в мача с Лацио приключи още в 33-ата минута. Тогава резултата вече бе 4:0.

Киелини откри с глава в 15-ата минута, след центриране на Каморанези. Шест минути след това се разписа и самият Каморанези. След подаване на Дзанети, аржентинецът с италиански паспорт от 3 метра не остави никакви шансове за Балота. След това последваха голове на традиционните голмайстори Дел Пиеро и Трезеге. Алекс вкара много красиво попадение, след като "сви" Крибари и прати неспасяемо топката в долният десен ъгъл на Балота. Асистенцията бе отново на Кристиано Дзанети. Трезеге не остана длъжен на своя капитан и също се разписа по красив начин. Каморанези също асистира за втори път в срещата, като изведе французина, който овладя технично и и мушна топката покрай краката на вратаря.

Дел Пиеро и Трезеге са най-резултатния тандем в Серия А. Французинът се изравни с Марко Бориело начело при реализаторите с 19 попадения. Дел Пиеро има 18 гола в Серия А, плюс 3 за Купата на Италия.

Чак след почивката гостите се сетиха, че могат да атакуват. Маури успя да финтира Буфон, но след това изгуби равновесие и не уцели топката. Роландо Бианки върна едно попадение в 55-ата минута, след пас на Маури. В 61-ата Себастияно Сивилия вкара втори гол за римляните с глава. Надеждите на Лацио се събудиха, още повече че домакините явно бяха решили всичко за приключило. В 75-ата минута голмайсторът Сивилия бе изгонен след фаул срещу Недвед и втори жълт картон.

Защитникът Киелини оформи крайното 5:2 в последната минута, след "хеттрика" по асистенции на Каморанези, който центрира от корнер.

Интересното е, че треньорът Клаудио Раниери не направи нито ена смяна в мача, макар че на няколко пъти се видя, че Буфон изпитва болки, най-вероятно в кръста. Както е известно стражът страда от ранна форма на дископатия и има нужда от повече почивка.

Юве продължава да е с най-резултатното нападение в Серия А. "Бианконерите" са отбелязали цели 68 гола, като само за последните 3 мача са вкарали 12 попадения. "Старата госпожа" е на 3-та позиция със 70т. - 5 по-малко от втория Рома и 11 от почти сигурния шампион Интер.