38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве отнесе Парма в тренировъчно темпо
Thursday, 17 April 2008 01:52
Юве мушна три гола на Парма в отложения мач от 31-ия кръг на Серия А. Бианконерите победиха 3:0 у дома без никакви проблеми. Мачът трябваше да се играе преди 3 седмици, но бе отложен заради убийството на фен на Парма в крайпътно заведение. Той бе блъснат от микробус с тифози на Юве.

Давид Трезеге откри резултата в 16-ата минута. Рафаеле Паладино удвои в 30-ата, а халфа Мороне си набута автогол в 77-ата. Гостите завършиха мача с 10 души след червен картон на Фернандо Коуто. Юве вече е на 7 точки зад втория Рома.

По-важното за Старата госпожа обаче е, че дръпна с цели 8 точки пред четвъртия Фиорентина. И най-вече 12 точки пред петия Милан. До края на сезона остават 5 кръга и участието на Ювентус в Шампионската лига догодина изглежда повече от сигурно.

Парма пък продължава битката за спасението. Отборът на Ектор Купер освен, че отново не успя да вкара гол, пусна цели три. Пармалатите имат най-слабата защита в Серия А с 53 гола допуснати във вратата.

Юве реши всичко още през първото полувреме. Героят от мача с Милан Салихамиджич пропусна да открие резултата след прецизен пас на Дел Пиеро от фаул. Голът на закъсня много. Вкара го Давид Трезеге в 16-ата минута. Това бе 18-ото попадение на французина от началото на сезона. Той е само на един гол от лидера при реализаторите Бориело.

Попадението обаче бе доста спорно. Реферът Банти не видя засадата, в която бе Трезеге, след като Каморанези отклони топката към него. Нападателят уцели гредата, а след това довкара топката от голлинията.

Рафаеле Паладино заби втория гол с изключително красиво изпълнение. Той се освободи от Дзенони с едно докосване с глава и след това разстреля Бучи с мощен удар с десния крак.

След почивката Юве нямаше нужда да рискува повече. Парма пък изгуби единственият си нападател - Коради заради травма. В средата на втората част в игра се появи и Павел Недвед. Чехът се завърна след тежката травма на главата, която получи в мача с Палермо.

Третият гол падна сякаш по инерция. Негов автор бе халфа на Парма Мороне. Той се разписа в собствената си врата, като засече топката пред вратаря Бучи, след центриране на Тиаго. Малко след това гостите останаха с 10 души. Фернандо Коуто получи червен картон за реплика към съдията.

"Старата госпожа" има възможност да си осигури и на теория участие в ШЛ, ако победи в гостуването си на Аталанта в неделя.