Юве взе глътка въздух в Генуа
Monday, 10 March 2008 00:11

Ювентус записа 14-ата си победа в Серия "А", след като се наложи с категоричното 2:0 при гостуването на Дженоа. В последния двубой от 27-ия кръг в Италия "бианконерите" взеха ценен успех, който увеличи преднината на тима пред Фиорентина на 4 точки и все повече затвърди третото им място в класирането. Основна заслуга за успеха на "старата госпожа" имаше защитникът Зденек Григера, който отбеляза първия гол за своя отбор, а след това подаде и за попадението на Трезеге. Гостите можеха да стигнат и до по-сериозен резултат, но разконцентрираност и липса на шанс попречиха това да се случи.

Двубоят започна с по-добри минути за домакините, котито повече владееха топката, но така и не можеха да създадат сериозно положение пред Буфон. Така при една от първите си възможности пред противниковата врата гостите малко изненадващо откриха резултата. В 25-ата мнута, при едно разбъркване в наказателното поле на Дженоа, топката бе избита от защитник, но попадна в непокрития Григера, който от границата на наказателното поле разстреля вратаря на домакините Скрапи.

Това даде увереност на "бианконерите" които запчнаха да играят познанана си игра и натиснаха своя съперник. Така се стигна до 33-ата минута, когато отново Григера пусна страхотен звеждащ пас към Трезеге и за французина не остана нищо друго освен да вкара втория гол за своя тим.

През втората част домакините опитаха да организират някакъв натиск, но атаките им бяха хаотични и добре подредената защита на Юве ликвидира почти всички опасности. Все пак играчите на Дженоа имаха две много добри възможноти за гол. При първата Буфон се намеси и топката срещна гредата, а при врората, която бе в последната минута на мача Фигероа бе изведен зад защитата, но не успя да засече топката в опразнената врата. В същото време гостите на няколко пъти организираха опасни контраатаки, като разконцентрираните действия в завършващата фаза им попречиха да стигнат до нови попадения.

След този успех Ювентус вече има в актива си 51 точки и твърдо заема третото място в Серия "А". Дженоа пък ще остане на 9-ото място със своите 35 точки.