Юве загуби драматично у дома
Sunday, 02 March 2008 22:42

Фиорентина с първа победа в Торино от 20 години насам

Тимът на Фиорентина постигна изключителна победа над Ювентус с 3:2 като гост в дербито от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Победното попадение за тима от Флоренция стана дело на резервата Пабло Освалдо в даденото от съдията продължение. Успехът е изключително важен за "виолетовите", които имат преднина от 4 точки пред Милан в битката за 4-ото място. Освен това тимът на Чезаре Прандели се доближава само точка от Юве, който заема трета позиция.

Въпреки че беше без Адриан Муту, Кристиян Виери и Фабио Ливерани, през по-голямата част от срещата Фиорентина имаше инициативата, докато Юве разчиташe да стигнe до трите точки без да хвърли много усилия. В началните минути "виолетовите" стигаха с лекота до наказателното поле на "Старата госпожа". В 14-ата минута Сантана се оказа в опасна близост, но ударът му бе слаб. Четири минути по-късно отлична триходова атака на тосканците бе завършена с премерен удар на Гоби, който матира Буфон за 0:1. След попадението играчите на Клаудио Раниери, който е бивш наставник на "виолетовите", взеха инициативата. При едно центриране от фаул и неразчетено излизане на Фрей, Мохамед Сисоко се разписа с ефектна задна ножица и изравни. До края на полувремето до нови опасности не се стигна, като Дел Пиеро и Трезеге в нападението на домакините бяха незабележими.

Втората част започна равностойно. В 56-ата минута Мауро Каморанези се възползва от неподредената отбрана на Фиорентина и с удар от въздуха вкара за 2:1. След попадението наставникът на домакините изкара Каморанези и Дел Пиеро, докато Прандели пусна втори нападател в лицето на Освалдо, както и Папа Вайго, донесъл победата над Ливорно. Това даде резултат и в 76-ата минута именно Вайго получи пас от Пацини и с премерен удар от 10 метра направи 2:2. Това смути домакините, които опитаха хаотичен натиск. Той не донесе до нищо с изключение на един удар от 25 метра на Паладино, отразен от Фрей. И когато всички очакваха срещата да се доиграе и съдията Фарина да свири края, при последната атака на Фиорентина Папа Вайго центира отдясно и сложи топката на главата на другата резерва Освалдо, който в стил Габриел Батистута донесе победата на гостите след красив гол с глава.

Наставникът на гостите Чезаре Прандели показа, че има невероятен нюх, след като на практика резервите му донесоха победата.

Победата е първа на Фиорентина като гост над Ювентус от 15 май 1988, когато "виолетовите" печелят с 2:1. В следващия кръг Ювентус гостува на Дженоа, докато тимът на Чезаре Прандели гостува на Сиена.