Дондарини - Ювентус 2:1
Sunday, 24 February 2008 00:20

Скандални отсъждания на рефер спряха устрема на Ювентус в Серия "А". "Старата госпожа" загуби от Реджина с 1:2 в мач от 24-ия кръг, но основна заслуга за това е на съдията Дондарини, който не отсъди две 100% дузпи за торинци и още 2 съмнителни, и в същото време даде доста спорна такава за домакините в 93-ата минута. За капак съдията показа и червен картон на халфа на гостите Дзанети, след края на срещата. Така окончателно се изпариха мечтите на "бианконерите" за Скудетото.

В този мач Юве игра без четирима титуляри в лицето на Буфон, Якуинта, Трезеге и Зебина. Това бе и дебютния мач на Сисоко сред началните единадесет.

Първото полувреме Реджина показа зъбите си и откри резултата в 32-ата минута чрез Бриенца. След удар на Чирило топката попадна в халфа, който оставен непокрит нямаше как да сгреши и откри резултата. При паса останаха съмнения за засада. Гостите обаче бързо взеха инициативата и могат да претендират за неотсъдена дузпа срещу Недвед, който бе съборен в наказателното поле.

Ювентус обаче излезе преобразен през второто полувреме и буквално натика противника си в неговата половина. Вратарят на домакините бе подложена на тотален обстрел, като отрази много удари, а други профучаваха покрай вратата му. "Бианконерите" имаха още едно положение, което бе 100 % дузпа, но Дондарини отново си замълча. Сисоко бе зверски спънат в границите на пеналта, но това отнво се стори недостатъчно на рефера да посочи бялата точка. Все пак в 71-ата минута Юве стигна до равенството. След сравнително лесен удар на Дел Пиеро от около 30 метра ненадейно топката се озова зад голлинията и резултатът бе изравнен, като това бе 11-ти гол на ветерана за сезона.

Атаките към вратата на Реджина не спряха и Дондарини отново може да бъде укорен, след като на два пъти Ароника игра с ръка в наказателното поле, но и това не бе забелязано от него. Той обаче тотално вбеси ръководството на "старата госпожа" след като в 93-ата минута отсъди доста спорна дузпа за Реджина. При опит за изчистване на топката от страна на Сисоко със задна ножица, той неволно удари връхлитащия Аморузо и потърпевшия реализира за 2:1 от бялата точка първта дузпа за Реджина през сезона. След това реферът свири края на двубоя с минута по-рано отколкото бе обявил като продължение и за капак след мача показа и червен картон на Дзанети, който му поиско обяснение за неговите действия и халфът няма да може да играе в дербито с Торино.

Така се затвърждава тенденцията съдиите в Италия да свирят в ущърб на Юве от началото на сезона, след като и в мача с Наполи (1:3) имаше подобни недоразумения. След тази загуба Ювентус ще остане трети с 47 точки, докато Реджина ще вземе глътка въздух в борбата за спасение, като вече е с 21 точки, но остава на 19 място.

Това е едва трета загуба на "бианконерите" в Серия А, като те не бяха губили послдните си 14 мача, след като сториха това 9-я кръг в Неапол срещу Наполи и отново с огромната "помощ" на съдиите.