* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве взе първият изпит в Удине
Sunday, 10 February 2008 19:03

Каморанези и Якуинта отличниците за "Старата госпожа"

Ювентус се бетонира на третото място в Серия А след трудна победа с 2:1 над Удинезе. Старата госпожа губеше с 0:1 до 61-ата минута, но в крайна сметка спечели мача с гол на бившия играч на Удинезе Винченцо Якуинта. Нападателят, който 7 години игра в Удине, влезе резерва и заби победното попадение в 76-ата минута.

Мачът между двата отбора в Серия А, които играят с черно-бяло рае, по принцип не е успешен за Удинезе. Домакините имат едва 3 победи в 34 мача у дома срещу Ювентус. За Старата госпожа в игра след контузия се завърнаха Буфон, Дел Пиеро, Зебина и Киелини.

Още в 6-ата минута Удинезе поведе. Буфон успя да избие удара на Куалиарела, но не можеше да направи нищо при добавката на Досена. В 20-ата минута домакините можеха да покачат на 2:0. Изпълнение от корнер на Д'Агостино срещна гредата на слисания Буфон.

Удинезе доминираше до средата на първото полувреме. В 25-ата минута Ди Натале финтира Киелини и вече виждаше топката в мрежата, когато Буфон с невероятен плонж успя да избие. Вратарят на Юве, който пропусна 2 седмици, заради болки в гърба, показа, че почивката не му се е отразила зле. Той спаси невероятен диагонален удар на Флоро Флорес веднага след почивката.

През втората част картината се промени и играчите на Клаудио Раниери взеха инициативата. В 60-ата минута след едно центриране на Дел Пиеро от корнер Каморанези изравни. След гола Трезеге имаше добра възможност, но нямаше късмет. Малко по-късно голмайсторът бе заменен от Винченцо Якуинта. Две минути след смяната именно Якуинта се разписа с първото си докосване до топката. Таранът на Юве наказа бившия си тим след невероятен пас на Павел Недвед. До края Удинезе не успя да изравни и вече 4 мача няма победа.

Победата затвърди Юве на третата позиция. Бианконерите имат 44 точки - с 4 по-малко от втория Рома и с цели 6 пред четвъртия Фиорентина.