Юве отпадна след нов голов трилър
Thursday, 31 January 2008 01:02

Интер отстрани Ювентус на 1/4 финала за Купата на Италия, след като в реванша на "Олимпико" постигна успех с 3:2. Така с общ резултат 5:4 "нерадзурите" продължават напред в турнира. Герой в срещата бе младата звезда на гостите Балотели, който наниза две попадения във вратата на "старата госпожа". Третият гол за Интер бе дело на Хулио Крус от дузпа. За Юве пък точни бяха Дел Пиеро и Якуинта.

Първото полувреме бе истински спектакъл за зрителите на двубоя. Първо Интер откри резултата в 9-ата минута. Балотели получи далечен пас, пребори персоналния си пазач и с прецизен удар отбеляза за 0:1. Юве обаче отговори светкавично и в 13-ата минута Дел Пиеро след чудесно изпълнение от фаул изравни. В 30-ата минута Дел Пиеро отново изпълни фаул от дясно, Стендардо засече топката с глава и тя срещна гредата. Отскочилата топка обаче стигна до Якуинта и той нямаше проблем с глава да я прати в мрежата за 2:1. Девет минути по-късно дойде и едно от най-спорните положения в срещата. При удар от границата на наказателното поле, топката срещна ръката на Салихамиджич, който я бе вдигнал да предпази лицето си. Съдията обаче реши, че това е дузпа и Хулио Крус бе безпощаден от бялата точка за 2:2, както завърши и частта.

През второто полувреме двата тима повече се дебнеха да не сгрешат, което повлия негативно на качеството на срещата. Явно обаче това бе вечерта на Балотели, който в 54-ата минута получи пас в наказателното поле и от неудобно положение със завъртане успя да матира защитата на домакините и да направи резултата 2:3.

Тук вече Юве трябваше да отбележи още два гола за да се класира напред, затова се хвърли в атака. Защитата на Интер обаче удържа стихийния натиск и така резултатът се запази непроменен, а това класира "нерадзурите" на 1/2 финал.

Мауро Каморанези пък си изкара червен картон само няколко минути след като бе влязъл в игра.

Освен Интер, за полуфиналите на купата на Италия се класираха отборите на Катания, Рома и Лацио.