Трезе-Але шоу носи победата с 3:1 в Ливорно
Monday, 28 January 2008 00:38

Ювентус записа убедителен успех с 3:1 при гостуването си на Ливорно. "Бианконерите" имаха проблеми само до отбелязването на първия гол и след това доминираха на терена и заслужено стигнаха до успеха. Два гола за гостите отбеляза Давид Трезеге, като така вече има 15 на своята сметка в Серия "А". Третото попадение бе дело на Дел Пиеро, а за домакините точен бе Богдани.

В началото на мача домакините започнаха настървено и създадоха няколко положение пред вратата на своя съперник. Юве обаче не се притесни и при едно от първите си положения в 31-ата минута Трезеге бе изведен от Дзанети в наказателното поле и откри резултата.

През втората част гостите стояха доста по-добре и още в 49-ата минута резултатът бе удвоен. Дел Пиеро получи извеждащ пас малко зад централната линия отново от Дзанети, пробяга цялото поле и с прецизен удар промуши топката в мрежата. Само пет минути по-късно Де Веце от Ливорно си изпроси червен картон и още повече усложни задачата на своите съотборници.

В 64-ата минута дойде и най-красивия момент в мача. Паладино пусна към Трезеге, той финтира защитник с тяло и топката стигна до Дел Пиеро. Той върна към французина, който от воле заби третото попадение в мача.

Играчите на Ливорно все пак стигнаха до почетно попадение. В 79-ата минута Богдани се измъкна от защитата на Юве и вкара за крайното 1:3.

Така Юве остава на 3-та позиция с 40т. - 10 по-малко ото водача интер и 5 от втория Рома.