Спектакъл в класиката Интер – Юве 2:2
Saturday, 26 January 2008 11:06

Интер и Ювентус завършиха 2:2 в първия 1/4-финал за Купата на Италия на “Джузепе Меаца”. Шампионите поведоха през втората част с два гола на Хулио Крус, но Алесандро Дел Пиеро и Бумсонг в края изравниха. “Нерадзурите” изграха на практика през цялата среща с 10 души, след като Бурдисо бе изгонен за фаул срещу Дел Пиеро още в 8а-а минута.

Крус и Креспо бяха нападателите за Интер, докато Якуинта и Дел Пиеро започнаха титуляри за Юве. В 8-ата минута Маркиони се контузи за “бианконерите” и Давид Трезеге го замени. Така с човек повече и трима нападатели гостите имаха инициативата, но липсваха положения. Тимът на Роберто Манчини пък се опитваше да открие при контраатаки.

Второто полувреме започна с гол на Крус, който се разписа след дълъг пас на Пеле. Аржентинецът прехвърли вратаря на гостите Беларди, който игра на мястото на контузения Джанлуиджи Буфон. Двадесет минути по-късно отново Градинаря удвои с втория си удар в мача. Този път той изпревари появилия се като резерва Бумсонг след центриране на Цезар.

Юве обаче реагира веднага и Дел Пиеро от воле с левият крак разпечата варатата на Толдо. В този миг “нерадзурите” играеха с девет души, след като Марко Матераци бе извън игра заради лекарска намеса. Пет минути преди края Бумсонг изравни след изпълнение на корнер. До края на срещата и двата тима търсеха победата, като Крус бе близо до хеттрик, но уцели гредата  в последната минута.