Юве се измъкна след голов трилър на "Олимпико"
Wednesday, 16 January 2008 13:07

Ювентус се класира на 1/4 финал за Купата на Италия след като постигна измъчена победа с 5:3 над Емполи в реванша на "Олимпико". Първият двубой бе завършил с победа на гостите с 2:1 и "старата госпожа" се нуждаеше от успех с два или повече гола за да се класира напред. Торинци стигнаха до него след дузпа в 78-ата минута реализирана от Алесандро Дел Пиеро.

Юве започна двубоят без голяма част от титулярите си, въпреки уверенията на Клаудио Раниери, че ще се бори за спечелването на турнира. На скамейката останаха три от големите звезди на тима - Буфон,  Трезеге и Дел Пиеро, който обаче се появи през втората част.

Мачът започна повече от добре за домакините, които до 10-ата минута взеха комфортна преднина от 2:0 след попадения на Маркиони в 4-ата и Недвед в 10-ата. Гостите обаче не се примириха и чрез Антонини в 33-ата и Поци в 45-ата изравниха резултата.

В 20-ата минута Джорджо Киелини получи трама и бе изнесен на носилка, като в игра се появи Жан-Ален Бумсонг. Това беше първа изява на французина този сезон с черно-бялата фланелка, след като лекуваше травма дълго време.

Ювентус отново поведе в началото на второто полувреме след гол на Якуинта в 50-ата минута, но само две минути по-късно Поци направи резултата 3:3 и сериозно постави въпроса за класирането на Емполи в следващата фаза.

Все пак отново Якуинта в 61-ата минута даде преднина на "бианконерите", а дузпа в 78-ата минута, отсъдена за спъване пак на вездесъщият Якуинта и реализирана от Дел Пиеро оформи крайното 5:3 и общ резултат в двата мача 6:5, който класира Ювентус на 1/4 финал. Там "Старата госпожа" най-вероятно ще срещне Интер.