Катания измъкна точка от Ювентус след гол от засада
Sunday, 13 January 2008 02:15

Ювентус стигна до измъчено равенство 1:1 при гостуването си на Катаня от 18-ия кръг в Серия "А". "Старата госпожа" се добра до точката едва в последната 90-та минута след дузпа отсъдена за събаряне на Дел Пиеро и реализирана от самия него. Преди това домакините бяха открили резултата чрез Спинези в 15-ата минута.

Двубоят започна по-добре за домакините, които първи имаха възможност да обстрелват опасно вратата на Буфон. Добрата им игра се увенча и с гол, който обаче бе от положение на засада. Спинези бе изведен зад защитата на "бианконерите" и с премерен удар прати топката в мрежата.

Това стресна играчите на Юве и те поеха инициативата. Атаките им обаче завършваха около границата на наказателното поле на Катаня и така и не се стигна до реално голово положение през първата част.

Второто полувреме Ювентус продължи да е по-активният отбор, но сицилианците се защитаваха добре и чакаха всяка възможност да притесняват противника си на контраатака. Все пак гостите все повече притискаха съперника си и успяха да отправят няколко удара към вратата. Ще се запомни красивото изпълнение на Дел Пиеро в средата на полувремето, когато опита със задна ножица от границата на наказателното поле да порази вратата, но ударът му мина над гредата.

Катаня бе на косъм да се добере до ценен успех, но в последната 90-та минута Дел Пиеро навлезе в наказателното поле и бе препънат от защитник на домакините. И тук остана съмнение в отсъждането на съдията, който вероятно компенсира за грешката си при първия гол. Все пак Алекс Дел Пиеро застана зад топката и хладнокръвно реализира, донасяйки поне точка на своя тим.

Въпреки че не стигна до успеха Катаня затвърди реномето си на корав отбор, особено за гигантите в Италия, след като по-рано през сезона измъкна точка и от Милан на "Сан Сиро".

Юве пък се изкачи на втора позиция, след като събра 36т., колкото имат и Рома, които обаче играят утре.