Ювентус победи Сиена с 2:0 в тренировъчно темпо
Sunday, 23 December 2007 23:37
Отборът на Ювентус постигна резонна победа на свой терен срещу Сиена с 2:0. Старши-треньорът на "бианконерите" Клаудио Раниери заложи в началото на игрова постройка 4-3-1-2, като в нападателен тандем действаха Алекс Дел Пиеро и Давид Трезеге, а зад тях оперираше Тиаго Мендеш. Полузащитната линия на Юве се допълваше от Недвед, Дзанети и Ночерино.

Първата опасност пред домакините се откри пред Хасан Салихамиджич в 10-ата минута, но ударът с глава на босненеца бе спасен от Манингер. В 32-ата минута обаче, Салихамиджич завърши по чудесен начин пробив от ляво на Недвед, като останаха известни съмнения за засада. Двата отбора се оттеглиха на почивката след пълно превъзходство на "Старата госпожа", като статистиката отчете 10:0 удари по посока на вратите в полза на Ювентус след първите 45 минути.

В 52-ата минута Салихамиджич бе близо до нов гол, но не успя да завърши успешно едно центриране на Дел Пиеро. В 60-ата минута Трезеге вкара своя дежурен и много красив гол и покачи на 2:0 за Юве. Французинът прониза вратаря на гостите от дясно, след като получи хубав пас от Тиаго. В средата на втората част умиращият от скика Джанлуиджи Буфон си позволи да лъже резервата Корвиа пред своята врата, с което си спечели аплодисментите на тифозите на Юве.

С тази си победа 27-кратните шампиони на Италия продължават да са на 8 точки за лидера Интер и ще посрещнат Нова година на трето място в Серия "А".