Дел Пиеро срази Лацио
Sunday, 16 December 2007 01:22

Ювентус продължи отличното си представяне в Серия "А" от началото на сезона, като спечели дербито с Лацио на стадион "Олимпико" в Рим с 3:2. Голямата звезда на вечерта бе ветеранът Алесандро Дел Пиеро, който отбеляза две от попаденията и бе основна заплаха за вратата на домакините. Преди това резултатът откри Давид Трезеге след рикошет след удар на Салихамиджич. За Лацио пък на два пъти точен бе Горан Пандев, но неговите голове стигнаха само за почетна загуба.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на двамата юноши на Юве Алесио и Рикардо, загинали трагично на 15 декември миналата година във Виново.

В първите двайсетина минути гостите стояха по-добре на терена и създадоха първите две опасности в мача. Първо в 9-ата минута една лошо изчистена топка стигна до Салихамиджич, който стреля над вратата, а пет минути по-късно след центриране на Дел Пиеро Киелини не уцели вратата след удар с глава. Постепенно домакините се окопитиха и опитаха два удара към Буфон дело на Пандев и Маури, като особено първия бе с мъка избит от вратаря. В 29-ата минута обаче гостите откриха резултата. При едно центриране от корнер топката бе свалена към Салихамиджич, който я чукна по посока на вратата и тя се отклони от крака на Трезеге, за да се озове в мрежата.

Отговорът на "орлите" не закъсня и в 36-ата минута след отлична атака топката бе центрирана към Пандев, който с глава изравни. До края на полувремето предимството определено бе на страната на Лацио, но без реално голово изражение.

В началото на втората част отново домакините опитаха натиск, но въпреки това получиха втори гол в своята врата. След бърза контраатака и отличен извеждащ пас на Дзанети, Дел Пиеро получи, остана сам срещу Балота и майсторски прати топката по диагонала в мрежата за 1:2. Подобно положение имаше и Трезеге няколко минути по-късно, но неговият удар бе далеч по-неточен и избит от вратаря.

Все пак Лацио се съвзе и в средата на частта имаше две добри възможности, когато удари на Роки с глава бяха вещо отразени от Буфон. И точно когато изглеждаше, че наближава ново изравняване, Юве повтори контраатаката с извеждащ пас на Дзанети към Дел Пиеро, който отново нямаше проблеми да преодолее Балота, но този път с мощен шут под гредата. Самият той можеше да запише и хеттрик, когато в 74-ата минута от малкото наказателно поле стреля с глава над вратата, но беше грубо изблъскан от защитник на домакините. Съдята можеше да свири и дузпа, но реши да не утежнява положението на лацианите.

В даденото от съдията продължение Лацио направи загубата си по-почетна, след като Пандев реализира второто си попадение в мача и оформи крайното 2:3.

Така Юве се изкачи на 2-ра позиция с 32т., колкото има и Рома и е на 5т. зад Интер. Двата отбора обаче са с мач по-малко и играят своите свещи от кръга утре.