Ювентус прегази Палермо с 5:0
Monday, 26 November 2007 00:09

Ювентус се изкачи на второ място в класирането на Серия А след като в мач от 13-тия кръг победи гостуващия отбор на Палермо с разгромното 5:0. „Бианконерите” изиграха страхотен двубой и заслужено взеха ценните три точки. Първият гол в срещата падна в 29-тата минута. Негов автор стана Давид Трезеге, който се възползва от асистенция на Легроталие и вкара топката в мрежата със странична ножица от трудна позиция. Това бе негов 11-ти гол от началото на шампионата.
4 минути преди края на полувремето Юве увеличи преднината си. Каморанези центрира в наказателното поле, където Якуинта се пребори за топката с Барзали и с прецизен удар направи 2:0.

През втората част старата госпожа не намали оборотите. В 71-вата минута ветерана Алесандро Дел Пиеро направи резултат класически, след като бе влязъл в игра само 3 минути по-рано на мястото на Якуинта. Алекс изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на вратаря на гостите Алиарди.
Само 4 минути по-късно отново Дел Пиеро бе в основата на четвъртото попадение на „бианконерите”. Той намери чудесно Марко Маркиони, който с диагонален удар препарира за четвърти път в срещата вратаря на Палермо. Крахът за Палермо стана пълен в 90-тата минута, когато Алесандро Дел Пиеро вкара отсъдената за нарушение срещу Недвед дузпа и по този начин оформи крайното 5:0.

След тази победа Ювентус е на 2-то място с 25 точки, колкото имат и 3-ия Рома и 4-тия Удинезе. Първи е Интер с 28. Палермо пък е на 8-ма позиция с 18 точки.