Grande alla Juve
Monday, 23 April 2012 13:12
Grande Juve Ювентус продължи победната си серия и върви уверено към титлата. Тимът се разправи с римските вълци с категорична победа 4:0. Видал вкара два гола в 4-ата и 8-ата минута, Андреа Пирло добави трети в 29-ата минута. Автор на четвъртото попадение бе на сметката на Клаудио Маркизио в 52-ата минута. Юве тотално надигра своя съперник, който игра с човек по-малко от 27-ата минута. Тогава вратарят Стекеленбург бе изгонен, след нарушение срещу Клаудио Маркизио и отсъдена дузпа.

„Бинконерите“ стартираха срещата отлично и още в 4-ата минута Паоло Де Челие бе изведен от ляво. Той центрира към непокрития Артуро Видал на точката на дузпата и без забавяне прати топката във вратата за 1:0. Само четири минути по-късно чилиецът бе изведен на скорост и със силен удар реализира попадение . В 20-ата минута и Джорджо Киелини имаше чудесен шанс да стреля с глава. Шансът не бе на негова страна и прати топката над вратата.

Натискът на Ювентус не спираше. В 25-ата минута Клаудио Маркизио изскочи сам очи в очи с Мартен Стекеленбург, който го събори за дузпа и получи червен картон за това си действие. Андреа Пирло застана зад бялата точка, но ударът бе отразен от Джанлука Курчи. Полузащитникът отново стигна до топката и я прати в мрежата на вратата за 3:0.

В 52-ата минута Маркизио направи трети опит за истрел към вратата и направи резултата 4:0.Последва лек спад в играта и на двата отбора, които явно пазеха силите си. Все пак домакините продължаваха да имат игрово предимство и в 71-ата минута Маркизио бе близо до нов гол, след като се освободи в наказателното поле и стреля. Курчи обаче с великолепно спасяване не позволи да бъде реализирано още едно попадение.

След шестата поредна победа, Юве е лидер в класирането със 71 точки. "Вълците" заемат 6-ото място с 50 точки.
Last Updated on Monday, 23 April 2012 13:23