Съдиите не позволиха победа
Sunday, 26 February 2012 09:53
Юве - КатаняВ зрелищен двубой Милан и Юве си вкараха по веднъж, а по веднъж и реферите не им признаха чисти попадения и не позволиха да има победител в дербито на Италия.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме и равенството като че ли бе логично. Антонио Ночерино даде преднина на Милан в 15-а минута, а Матри изравни за 1:1 в края на двубоя. И двата тима обаче ще имат претенции към съдията Талиавенто, който направи няколко сериозни грешки и не зачете гол на Милан и абсолютно редовен на Юве.

Въпреки многобройните си проблеми с контузени играчи, футболистите на Милан влязоха по-добре в срещата и още в началните минути започнаха да контролират ситуацията на терена.

Превъзходството им бе възнаградено в 15-ата минута. Бонучи изчисти центриране от ъглов удар пред наказателното поле, което се оказа много лош ход, защото кълбото падна в краката на Ночерино. Халфът на „росонерите“ отново показа, че не му липсва самочувствие и стреля, за негов късмет, топката се отклони от тялото именно на Бонучи и се оплете неспасяемо в мрежата на Буфон – 1:0.

Само 10-минути след попадението се разигра уникална драма на терена. Центриране от корнер падна на крака на Мунтари, който успя да стреля и топката премина голлинията на Буфон. Стражът все пак успя да се намеси и да извади кълбото, а реферът не успя да забележи това че кълбото премина линията, пусна играта да продължи. От последвалата контраатака Юве пък отправи първия си и най-опасен удар от началото на двубоя. Абиати обаче успя да отрази снаряда на Видал, за да запази минималната преднина на Милан.

До края на първата част отново „росонерите“ контролираха играта на терена, но по-рядко стигаха до чисти положения. Добрата игра в защита на Юве не позволи на Пато и Робиньо да стигат често до Буфон, но въпреки това стражът се намеси решително на няколко пъти.

С подновяването на играта ситуацията остана сходна на тази, в края на първата част. Отново играчите на Масимилиано Алегри диктуваха играта на пред препълнените трибуни на „Сан Сиро“ в Милано. За жалост до положения рядко се стигаше.

След 70-ата минута обаче „росонерите“ свалиха уборотите и това даде възможност на Юве да опита да изравни. Още в 71-ата минута Вучинич получи кълбото на няколко метра от вратата, но не успя да преодолее Абиати, който отрази удара. В 78-ата минмута пък съдиите върнаха жеста на Милан, като отмениха чист гол и на Ювентус. Именно Вучинич бе останал в положение на пасивна засада, докато Видал изскочи зад гърба на отбраната на „росонерите“ и прониза Абиати, реферът, който не видя, че топката е минала голллинията през първата част, сега пък вдигна несъществуваща засада и отново остави резултата 1:0.

В 83-ата минута играчите на Антонио Конте стигнаха до толкова желаното попадение. Симоне Пепе получи топката на крилото, напредна и центрира в наказателното поле. Там на скорост връхлетя Алесандро Матри, който засече неспасяемо кълбото в мрежата на Абиати – 1:1

В последните минути ситуацията на терена съвсем се изнерви, след като и двата отборо гонеха победата на всяка цена, никой обаче не успя да вземе предимство, в резултата, но за сметка на това Юве игра с човек по-малко 3-4 минути с човек по-малко. Видал удари в гръб ван Бомел, което накара съдията да му покаже директен червен картон и да го прати минути по-рано под душовете.

Все пак равенството остана и двата тима разделиха по една точка в мача, който бе определян, като двубоя за „скудетото“ тази година. Милан остава на върха в Серия А с 51 точки, 1 повече от Юве, които обаче са с мач по-малко.

Милан 1–1 Ювентус

1:0 Ночерино 15'
1:1 Матри 83

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Естигарибиа (Пепе 72'), Маркисио , Пирло, Видал, Литщайнер, Куалярела (Матри 72'), Бориело (Вучинич 54');
Треньор: Антонио Конте;

Милан: Абиати, Абате, Мексес, Силва, Антонини, Ночерино, ван Бомел, Мунтари, Емануелсон (Амброзини), Робиньо, Пато (Ел Шараави);
Треньор: Масимилиано Алегри;

Жълти картони: Силва, Мексес, Мунтари (Милан) Барзали Матри Пепе (Ювентус);
Червени картони: Видал (Ювентус)