38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве сбърка на Тардини
Thursday, 16 February 2012 09:08
Парма - Юве Ювентус пропиля страхотна възможност да се върне на първо място в Серия А. „Бианконерите“ завършиха 0:0 при визитата си на Парма, в отложен мач от 21-ия кръг. По този начин Юве остана на втора позиция с 46 точки, а Милан води с една повече (47). Все пак Юве има мач по малко - гостуване на Болоня.

Двубоят на „Енио Тардини“ мина под пълната доминация на гостите, но липсата на шанс, пропуски и страхотната игра на 37-годишния вратар Никола Паварини им попречиха да си тръгнат с три точки към Торино. Парма пък разчиташе само на усилията на Джовинко, но Атомната мравка не срещна никаква подкрепа от колегите си в предни позиции.

Юве бе с резервните си розови фланелки, но това не донесе нужният късмет за да се стигне до хепи енд. Вучинич, Пирло и компания пропиляха с лека ръка редица изгодни положения, докато Буфон почти нямаше работа.

Още в първите минути Киелини уцели греда след удар с глава, а топката мина на милиметри от десния страничен стълб при специалитета на Пирло – пряк свободен удар. До почивката защитата и вратарят на Парма се справяха блестящо с опитите на съперника.

Натискът на Ювентус стана масиран след нея. Възпитанциите на Антонио Конте се опитваха с всякакви средства да пробият катеначото на „дуковете“ - центрирания, удари и пробиви по крилата всяваха огромни напрежение пред Паварини, но ветеранът имаше ден.

В 83-ата минута Вучинич не успя да уцели топката с глава от непосредствена близост до вратата, а резервата Джакерини пропусна сам срещу вратаря, пропилявайки вълшебен пас на Пирло. Плеймейкърът на доскорошния лидер падна за дузпа в 93-ата минута, но отчаяното му театрално действие доведе само до жълт картон.

Така Юве не успя да изпълни задачата си на „Тардини“ и ще трябва да се задоволи за момента с ролята на преследвач на Милан. На 25 февруари е голямото дерби между двата тима - на „Сан Сиро“.

ПАРМА – ЮВЕНТУС 0:0

Парма: Паварини, Дзакардо, Лукарели (Сантакроче 77'), Ферарио, Мороне, Модесто, Марига, Джовинко, Валиани (Мусачи 54'), Флокари, Бибиани (Джонатан 68') Треньор: Роберто Донадони

Ювентус: Буфон, Барзали, Лихщайнер (Касерес 88'), Бонучи, Киелини, Видал, Пирло, Маркизио, Естигарибиа (Джакерини 58'), Вучинич, Матри (Куалярела 68')

Треньор: Антонио Конте

Жълти картони: Дзакардо (Парма); Бонучи, Видал, Куалярела (Ювентус)
Рефер: Паоло Мацолени
Стадион: „Енио Тардини“
Last Updated on Thursday, 16 February 2012 09:53