38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве се класира на 1/4 финал
Friday, 09 December 2011 09:26
Юве на 1/4 финалЮве доста да се потруди, за да победи Болоня в срещата между двата тима от 1/8 финала за Купата на Италия. "Бианконерите" се наложиха с 2:1 след продължения, като преди това направиха множество пропуски и едва в 89-ата минута Емануеле Джакерини откри резултата, но в 95-ата минута гостите драматично изравниха чрез Андреа Раджи. В продълженията обаче Клаудио Маркизио отбеляза решителното попадение за 2:1 и така класира "старата госпожа" на 1/4 финал.

Треньорът Антонио Конте на практика пусна резервния си състав в този мач. В игра се завърна Алесандро Дел Пиеро, който играеше със специална превръзка на главата.

Юве не показа най-добрата си игра през първото полувреме и създадоха малко голови положения. Дел Пиеро на два пъти опита далечни удари, а веднъж стреля опасно и от фаул. Най-добрият шанс пък за "бианконерите" пък проусна Фабио Куалярела, който в 42-ата минуат се измъкна между няколко защитници и излезе очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. Гостите също имаха няколко нелоши възможности през първата част, като най-опасен бе ударът на Вантаджато от фаул в 33-ата минута, но Сторари спаси.

Втората част бе доста по-различна. Ювентус се хвърли в атака от самото начало и зареди положение след положение. В 47-ата минута удар на Лука Мароне бе спасен от вратаря, след това Красич стреля покрай вратата. В 50-ата минута стражът на гостите трябваше да избива с крак опасен изстрел на Дел Пиеро, а малко по-късно и Фабио Куалярела не успя да се разпише. В 58-ата минута Дел Пиеро показа класа, като овладя перфектно една топка, финтира двама защитници, но стреля покрай вратата.

Едва в 66-ата минута гостите погледнаха към вратата на Марко Сторари, но бяха много близо до попадение, като удар на Роберт Акуафреска бе спасен с мъка от вратаря. Юве обаче отговори с нов опасен изстрел от фаул на Дел Пиеро, а в 73-ата минута Емануеле Джакерини отправи истинска бомба, но Федерико Алярди отново успя някак да опази вратата си. До края на мача почти всичко интересно се случваше пред вратата на Болоня и в 89-ата минута Джакерини открадна една топка в средата на терена, напредна и излъга двама защитници, и от малък ъгъл успя най-накрая да открие резултата. В самия край на даденото от съдията 5-минутно продължение обаче гостите съумяха да стигнат до изравняване като Раджи бе точен с глава след центриране от корнер.

Така се наложи да бъдат изиграни продължения и в 103-ата минута Маркизио бе изпуснат в наказателното поле, успя да си освободи място за стрелба и прати топката във вратата за 2:1. По този начин Юве се класира на 1/4 финал, където го очаква среща с победителя между Рома и Фиорентина. Мачът ще бъде на 25 януари в Торино.

Ювентус - Болоня 2:1 сл. пр.
1:0 Джакерини (89)
1:1 Раджи (90+5)
2:1 Маркизио (103)

Ювентус: Сторари, Сьоренсен, Бардзали, Бонучи, Де Челие, Мароне (Маркизио 79), Пациенца, Джакерини, Красич (Елия 65), Куалярела (Естигарибия 68), Дел Пиеро

Болоня: Алярди, Раджи, Гарикс (Морлео 56), Лориа, Креспо, Пулдзети, Перес (Кърхин 64), Тайдер, Хименес (Папони 84), Вантаджато, Акуафреска