Юве удари и Чезена
Monday, 05 December 2011 09:57
Няма спиркаЮвентус продължи положителната си серия като надви с 2:0 Чезена. На "Ювентус Стейдиъм" точни бяха Клаудио Маркизио (73) и Артуро Видал (83) от дузпа. Тази победа изкачи "бианконерите" на върха с актив от 29 точки. Антонио Конте и Юве не познават вкуса на загубата и след 14-тият кръг.

Лошата новина за "Старата госпожа" е травмата на Алесандро Дел Пиеро, който влезна като резерва в 55-ата минута, а осем по-късно напусна на носилка. Десетката на "бианконерите” бе изритан лошо в главата от Марко Роси, след което бе облян в кръв и бе заменен. Радостната новина е, че травмата не е сериозна и не бе необходимо да бъде откаран в болница. Алекс замени контузения в дясното бедро Мирко Вучинич, като днешната среща бе под номер 500 за Алекс с Юве в шампионатите на Серия "А" и Серия "Б".

Конте заложи на най-добрия си състав без наказания Андреа Пирло. Ирачиte преследваха победата от първата минута. Въпреки силния натиск, Юве отправиха едва два точни удари във вратата на Антониоли през първото полувреме. Алесандро Матри изигра слаб мач и логично бе заменен от Фабио Куалярела в 50-ата минута, а веднага след това Вучинич поиска смяна.

На мястото на Дел Пиеро се появи Емануеле Джакерини. След пропуски на Пепе все пак логичното се случи и Маркизио взриви трибуните. Пропусналият заради наказание двубоя с Наполи бе точен в 73-ата минута. Голът е негов шести, като по този начин той се изравни с Матри.

Последваха два пропуска, а в 83-ата минута реферът Довери даде дузпа за Юве и показа червен картон на Антониоли, което предизвика гнева на гостите.

Треньорът Даниеле Аригони бе извършил трите си смени и на вратата застана Родригес, който бе сред най-добрите на терена днес. Дузпата изпълни Видал, който бе безгреше и удвои резултата с втория си гол за сезона, до края на мача Родригес спаси вратата си от нов гол след удар на Куалярела, останал очи в очи . Успехът бе осми за Юве.
Last Updated on Monday, 05 December 2011 09:57