Гранде Юве нанесе съкрушителен удар
Sunday, 30 October 2011 01:49
Юве удари Интер насред Сан СироЮве спечели дерби д'Италия с 2:1 като гост на много закъсалият Интер. Бианконерите се добраха до успеха „Сан Сиро" и се възкачиха на върха в класирането.

Мача бе много емоционален за зрителите на трибуните и пред малкият екран. Юве успя да нанесе втори пореден удар на отборите от Милано след като победи - Милан с 2:0 в началото месеца.

В 4-та минута Камбиасо получи възможност за Интер да стреля от воле, но пропусна. Интер се опита да наложи първоначален натиск, но Юве успя да реализира 12-та минута за 0-1. Лихщайнер получи пас отдясно, центрира към наказателното поле и успя да намери Матри , вратаря Лука Кастелаци изби в краката на Вучинич, който откри резултата.

ImageТози гол вдъхна увереност на Юве и „бианконерите" направиха няколко много опасни контри, които за нещастие не успяха да донесат ново попадение.

Матри можеше да удвои резултата минута по-късно, но удара му мина покрай . Интер реагира като започна да става по-опасен и се опита да вземе центъра, като с пропуск се отличи Сарате, който се освободи и излезе на позиция в наказателното поле, нанесе силен удар, но не успя да уцели вратата.

Интер се разигра и стигна гол. Майкон нахлу мощно в наказателното поле и с много силен изстрен не остави шансове на Буфон.. Малко след това и гредата помогна на Буфон. Силен удар с глава нанесен от Пацини срещна напречната греда.

Това бяха силните минути на Интер, нерадзурите владееха инициативата и бяха близо до обрат. Пет минути след изравнявенто, Маркизио и Матри направиха двойно подаване пред наказателното поле и първия излезе срещу Кастелаци и отново даде аванс на Ювентус.

Натискът на Интер се засили в началото на второто полувреме, но защитата на Юве успя да удържи на напъните или Буфон се намесваше решително.

От своя страна „бианконерите" разчитаха на много силни контраатаки и постоянно притесняваха домакините. Двата отбора започнаха да правят грешки в средата на второто полувреме. Юве се дръпна да пази резултата, но контрите на тима бяха по-опасни от положенията на Интер. Много силен мач направи Андреа Пирло, който раздаваше пасове по конец.

В последните пет минути в игра се появи и Алесандро Дел Пиеро, който можеше да вкара гол при една контра, но ударът му мина встрани от вратата.

Така Ювентус се върна на върха в Серия А след като по-рано днес, бе загубил позиции, заради победата Милан над Рома с 3:2. Интер заема 16-то място с 8 точки.
Last Updated on Sunday, 30 October 2011 01:51