Юве върна лидерската си позиция
Wednesday, 26 October 2011 18:58
Отново на върхаЮвентус победи с 2:1 Фиорентина в мач от междинния 9-и кръг на Серия "А". След грешката си срещу Дженоа (2:2) в Неделя, днес "бианконерите" се реваншираха на феновете си с успех срещу един от най-свирепите си противниц. С победата Юве се върна на върха в класирането поне за едно денонощие. "Бианконерите" имат 16 точки, а преследвачите Удинезе и Лацио са съответно с 15 и 14.

Мачът се разви доста интересно, като Ювентус поведе с попадение на Леонардо Бонучи, но през второто полувреме Стеван Йоветич изравни. Домакините бяха по-добрият отбор и закономерно стигнаха до пълния комплект точки с точен изстрел на Алесандро Матри в 65-ата минута. Нападението на "бианконерите" бе водено от Матри, който вкара на два пъти срещу Дженоа. По крилата нападаха Мирко Вучинич и Симоне Пепе, а на вратата застана Мирко Сторари.

Фиорентина нямаше победа в последните си 4 мача и се опита да изненада Юве с офанзивна схема. Треньорът Синиша Михайлович заложи на централения нападател на Стеван Йоветич, а Алесио Черчи и Хуан Мануел Варгас действаха по фланговете.

Първата възможност за гол се откри пред Симоне Пепе, който стреля параво в Артур Боруц. Малко по-късно крилото на Юве отново имаше шанс да се разпише, но дори не уцели топката. В 13-ата минута вратарят на Фиорентина изби шут на Артуро Видал след корнер, но после нямаше кой да поречи на Леонардо Бонучи отблизо да открие резултата.

Фиорентина започна да атакува по-често, като атаките на флорентинци се развиваха предимно по фланговете, където Черчи и Варгас създаваха доста проблеми за бековете на "Старата госпожа". В 21-ата минута Боруц спаси удар на Вучинич, а при следващата акция на домакините Матри шутира в аут.

Юве имаше още няколко положения до почивката, но неточните отигравания на Вучинич лишиха тима от втори гол. Черногорецът беше най-слабият футболист на торинци и провали доста техни красиви атаки.

Второто полувреме започна с опасен удар на Йоветич с глава, париран от Сторари. Защитата на Юве продължи да е невнимателна и при втория си опит Йоветич не сгреши. Черногорецът се оказа на върха на комбинация между Алберто Джилардино и Варгас, а техничният му удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1. Домакините отговориха веднага и с малко късмет отново поведоха. Пепе някак провря кълбото към свободния Матри и той разстреля Боруц. В края на мача гостите имаха претенции за дузпа, но съдийски сигнал не последва и Юве прибра трите точки.

Следващият двубой на Ювентус е дербито с Интер на "Джузепе Меаца".

Last Updated on Wednesday, 26 October 2011 19:01