Юве показа характер и взе точка в Парма
Sunday, 11 November 2007 20:55

Бианконерите можеха да си тръгнат и с победа, ако не бе несправедливо отменения гол в продължението

Италианският гранд Ювентус завърши 2:2 при гостуването си на Парма от 12-ия кръг на Серия "А", след като губеше с 0:2 до 75-ата минута. Тогава последва попадение на Легроталие с глава, а шест минути по-късно резервата Винченцо Якуинта спаси "Старата госпожа" от поражение. Бившият играч на Удинезе замени Алесандро Дел Пиеро, като днес реализира петия си гол в осем мача. Играчите на Клаудио Раниери показаха страхотен характер, след като през първите седемдесет минути съвсем заслужено губеха след много слаба игра.

През първата част Гаспарони изведе Парма напред в 42-ата минута след точно изпълнена дузпа, свирена за артистично падане на Реджиналдо. Началото на втората част бе изцяло за "дуковете", които в 57-ата минута докоснаха победата след гол на Писану. Последваха няколко много опасни контраатаки за 3:0, но домакините нямаха шанс. Така след гола на Легроталие започнаха да хвърчат искри във всяка част на терена, като Киелини и Морфео бяха изгонени, след провокация на втория. Интересното е, че нападателят на домакините се бе появил в игра едва преди 30 секунди. Пет минути преди края и Кули напусна терена предварително, след като получи пресилен червен картон за влизане отзад.

В даденото от съдията 5-минутно продължение "бианконерите" чрез Якуинта вкараха и трети гол, който бе несправедливо отменен за несъществуващо нарушение на нападателя. Така Юве записа своето четвърто равенство в шампионата и вече има 22 точки, като изостава на три от лидера и шампион Интер. "Нерадзурите"  са с мач по-малко, след като срещата им с Лацио бе отменена. За Парма това е шесто равенство и общо 12 точка в актива.

Парма - Ювентус 2:2

1:0 Гасбарони (43д)
2:0 Пизано (57)

2:1 Легроталие (76)
2:2 Якуинта (82)

ПАРМА: Буци, Кули, Фалконе, Роси, Кастелини, Писано (Морфео 77'), Мороне, Чигарини, Гаспароне (Десена 69'), Реджиналдо (Матеини 87'), Коради

ЮВЕНТУС: Буфон, Григера (Салихамиджич 64'), Легроталие, Киелини, Кришито, Каморанези, Ночерино, (Тиаго 58') Дзанети, Паладино, Трезеге, Дел Пиеро (Якуинта 46')

Жълти картони: Легроталие 14', Мороне 30', Писано 58', Каморанези 70', Паладино 80', Кришито 90'