38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Гранде Юве се завърна и нокаутира Милан
Monday, 03 October 2011 11:54
giocatore_marchisio.pngИталианският гранд Ювентус надви с 2:0 шампиона Милан в дербито от 6-ия кръг на Серия "А” пред 41 000 тифози на "Ювентус Стейдиъм” и се изкачи на върха в Калчото. В герой за "Старата госпожа" се превърна Клаудио Маркизио, който вкара два странни гола в 86-ата минута и 93-ата минута. При първия гол Даниеле Бонера се опита да изчисти топката с шпагат, но кълбото срещна крака на италианския национал и изненада Кристиян Абиати от два метра. Второто попадение дойде в третата минута на даденото продължение, когато Маркизио стреля от близо 30 метра право в Абиати, но той пропусна топката между краката си при опита да я улови в центъра на вратата.

Междувременно пък Кевин-Принс Боатенг бе изгонен за втори жълт картон в 89-ата минута.

Успехът е повече от заслужен за тима на Антонио Конте, който изигра най-добрия си мач от дълго време насам.

Водени от бившата звезда на "росонерите” Андреа Пирло, домакините пресираха гостите по целия терен и играеха на много високи обороти, на които гостите не можаха да издържат.

Така Ювентус е отново на върха с 11 точки, докато шампионите останаха с едва пет точки от пет мача.

Домакините стартираха много силно и само можеха да съжаляват, че не водеха в резултата още преди почивката. Играчите на "Старата госпожа" играеха на много високи обороти и не оставяха възможности на "росонерите" да изнасят топката и да наложат своя стил. В 35-ата минута гредата спаси шампионите след страхотен удар на Мирко Вучинич от 23 метра, който Кристиян Абиати изби в горната греда. Вратарят се намеси още при удари на Андреа Пирло на два пъти, както и на Вучинич и Клаудио Маркизио.

Втората част започна с отлично спасяване на Абиати след рикошет в тялото на Бонучи. В 50-ата минута удар на Боатенг бе избит от Джанлуиджи Буфон в корнер. Това бе първият и единствен удар във вратата на "бианконерите”.

До края на мача Юве продължи да мачка своя противник на терена, но удари на Видал и Вучинич минаха на сантиметри от вратата на Абиати. За капак на всичко за състава на Масимилиано Алегри се контузи и Алесандро Неста, който бе заменен от Лука Антонини. Така Бонера заигра в центъра на отбраната. Урби Емануелсон и Масимо Амброзини влязоха в началото и края на второто полувреме, но вместо да освежат своите, съвсем отстъпиха инициативата на Юве.

Подкрепян от своята публика, Ювентус продължаваше да търси гола и така се стигна до 86-ата минута. Късметът бе на страната на домакините, но те го търсиха през цялата среща и заслужено откриха, а в даденото продължение Маркизио записа името си в историята с два гола в дербито на Италия.

Притеснителното за Милан е, че загуби категорично втори директен сблъсък в борбата за Скудетото след 1:3 от Наполи на „Сан Паоло” преди 15 дни.

Рекордьорът по титли в Италия пък демонстрира, че има потенциал да стигне до своето 28-о Скудето след пауза от осем години.

Източник: sportal.bg
Last Updated on Saturday, 08 October 2011 11:47