Юве с първа загуба по време на подготовката
Sunday, 24 July 2011 20:39

bardonecchia_2011.jpg Ювентус записа първата си загуба по време на лятната подготовка преди сезон 2011/2012. "Старата госпожа" отстъпи на португалския гранд Спортинг (Лисабон) с 1:2 и започна неуспешно северноамериканското си турне.

Спортинг откри резулата в мача с Юве още в 14-ата минута с гол на Яник Джало. Той се разписа с удар от въздуха отблизо след изпълнение на ъглов удар. В 36-ата минута отново Джало удвои аванса на Спортинг в резултата.

Вторият му гол бе наистина впечатляващ. Той пое топката в половината на италианския гранд и със страхотен изстрел с левия крак не остави никкави шансове на опитния вратар Джанлуиджи Буфон.

Почетният гол за "бианконерите" бе дело на ветерана и символ на Юве Алесандро Дел Пиеро. Нападателят получи извеждащ пас, напредна в половината на противника и с виртуозен прехвърлящ удар изпрати топката в мрежата. Това се случи в 80-ата минута. Футболистите на Антонио Конте не успяха да се доберат поне до равенство в оставащите минути и Божинов и компания се поздравиха с престижна победа, макар и в контролна среща.

СПОРТИНГ (Л) - ЮВЕНТУС 2:1

1:0 Джало (14)
2:0 Джало (36)
2:1 Дел Пиеро (80)