Ювентус и Интер си поделиха точките
Monday, 05 November 2007 03:03

Ювентус и Интер не успяха да се победят и завършиха наравно - 1:1, в първото за сезона голямо дерби в Серия А. Двата отбора изнесоха страхотен спектакъл, в който интересните ситуации се редуваха една след друга. "Нерадзурите" поведоха чрез Хулио Крус в 41-ата минута, но настойчивостта на домакините бе възнаградена и в 78-ата минута резервата Мауро Каморанези изравни. След сблъсъка в Торино Интер продължава да няма загуба и е лидер в класирането с 25 точки, докато Ювентус има 21 и е на четвърта позиция, на точка от Рома и две от Фиорентина.

Съперниците не заложиха на традиционното предпазливо начало и още с първите си атаки загатнаха, че ще преследват единствено победата. Първата възможност се откри пред Ночерино, но неговият шут премина на сантиметри от гредата на Интер. Публиката на "Олимпийския стадион" в Торино посрещаше с бурни освирквания всяко докосване до топката на бившия си любимец Златан Ибрахимович и през цялото първо полувреме шведът бе пълен фигурант на терена.

В 16-ата минута Хулио Крус се озова на стрелкова позиция, но Киелини се намеси по възможно най-добрия начин и предотврати опасността. Шанс се откри и пред капитана на Юве Алесандро Дел Пиеро, който бе фаулиран на границата на наказателното поле, но ударът му бе майсторск избит от Жулио Сезар.

В средата на полувремето темпото леко поспадна. По-обиграният състав на Интер успя да наложи превес в центъра, но се затрудняваше да пробие стабилната отбрана на "бианконерите". В 41-ата минута обаче, Камбиасо много хитро намери Крус и за аржентинеца не бе проблем да матира Буфон - 0:1. Объркването в редиците на домакините можеше да доведе и до втори гол, но Ибрахимович пропусна.

Втортата част бе не по-малко интересна и динамична. Успокоени от аванса си, футболистите на Интер разиграваха спокойно и използваха всяка възможност за остри атаки по двата фланга. В 59-ата минута попадение на Камбиасо справедливо бе отменено заради засада, след като халфът от няколко метра прати топката в мрежата на Юве.

В тези минути умората у ветераните Недвед и Дел Пиеро си каза думата и двамата бяха заменени от Якуинта и Каморанези. Точно резервите се оказаха големият коз на Клаудио Раниери, но преди това на два пъти Суазо и веднъж Ибрахимович можеха да решат всичко, ала се провалиха останали очи в очи с блестящия Буфон.

Отчаяният натиск на Ювентус донесе изравнителен гол в 78-ата минута, макар и не без помощта на късмета. Якуинта се пребори за една висока топка в наказателното поле и я свали към Каморанези. Неговият удар срещна тялото на Валтер Самуел и излъга плонжиралия Жулио Сезар за 1:1. До края и двата отбора се опитаха да изтръгнат успеха, но нов гол не падна и срещата заслужено завърши наравно.