Фиорентина прекъсна победната серия на Ювентус
Thursday, 21 April 2011 13:39
17aprile2011_fiorentina.jpgЮвентус намали до минимум шансовете си да играе в Шампионската лига догодина, като завърши само 0:0 срещу Фиорентина. "Бианконерите" вече останаха на 8 точки от четвъртия Лацио, а до края на сезона има 5 кръга. Фиорентина имаше повечето положения в мача, но ги пропусна. Ювентус отново не задоволи с играта си.

Сблъсъкът бе между два отбора, които започнаха сезона с високи амбиции, но се оказа, че те не са толкова добре подплътени. Все пак Ювентус спечели последните 3 мача и имаше някакви шансове дори да атакува четвъртото място и участие в Шампионската лига. Фиорентина бе в средата на класирането след един труден сезон, в който отбора записа най-много равенства от всички 20 тима в Серия А.

По традиция двата отбора са големи врагове още от 80-те и 90-те г. на миналия век. Фиорентина обаче няма победа над този съперник във Флоренция от 1998 г.

Треньорът на Юве Луиджи Дел Нери заложи единствено на Алесандро Матри в атака. Пепе и Красич му помагаха по фланговете, но Юве използва петима в средата на терена. Фиорентина отвърна с двама в атака - Муту и Джилардино.

"Виолетовите" имаха първото голямо положение в мача. В 12-ата минута Монтоливо проби и след опит за центриране топката бе избита пред наказателното поле, където Черчи стреля силно. Получи се рикошет, който излъга Буфон, но топката мина над вратата. Фиорентина продължи да е по-активния тим в началото. Муту направи чудесен пробив и стреля с левия крак, но не успя да уцели добре топката.

Първият шанс за Ювентус бе в 31-ата минута. Алесандро Матри опита да центрира, но топката летеше заплашително към вратата на Боруц, преди да кацне върху мрежата над вратата. Това бе и всичко, което Юве създаде през първото полувреме.

След почивката отново Фиорентина започна по-добре. Джилардино бе близо до гола в 49-ата минута. Добро центриране на Черчи бе засечено с глава от нападателя, но той прати топката в аут. После Черчи проби добре в наказателното поле след серия от финтове, но шпагат на Бонучи сложи край на атаката.

После Черчи  падна в наказателното поле и поиска дузпа, след сблъсък с Бонучи, но съдията не се трогна. Дел Нери пусна в игра за Ювентус капитана Алекс Дел Пиеро на мястото на Красич и Юве заигра с двама в атака. И ветерана веднага имаше възможност - Матри свали топката с глава и Дел Пиеро стреля с левачката, но Боруц спаси. Лука Тони също влезе в игра на мястото на Матри.

Последваха два поредни шанса за Фиорентина. Страхотно центриране на Варгас стигна до Муту, който свали топката с глава за Джилардино, който се забави и позволи на Бонучи да блокира удара му. В следващата атака Паскуал стреля от дистанция, но топката мина покрай вратата.

10 минути преди края Юве пропусна златен шанс да поведе. Лука Тони спря топката на гърди, но не видя връхлитащия Маркизио и реши да върне към Дел Пиеро, но пасът му бе пресечен.

Минута преди края и Фиорентина пропусна своя шанс за трите точки. Джилардино можеше да стреля много по-добре с глава, но слабия му удар бе избит от Бонучи в корнер.

В крайна сметка Юве остана на седмото място в класирането с 52 точки, пет кръга преди края. Четвъртият Лацио има 60 точки и Шампионската лига изглежда само мираж за "Старата госпожа".

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 0:0