38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве развенча Рома
Sunday, 03 April 2011 23:51
ImageЮвентус изигра един от най-силните си мачове през настоящия сезон и взе изключително важна победа при гостуването си на Рома. Милош Красич и Алесандро Матри отбелязаха попаденията, с които отборът на Луиджи Дел Нери изтръгна успех с 2:0 във Вечния град. През първото полувреме Рома доминираше, но нападателите на "вълците" бяха отчаяни от блестящите изяви на Марко Сторари. Красич откри резултата с красив гол в 60-ата минута, а четвърт час по-късно Матри сложи точка на спора и доближи Юве само на две точки от римляните.

Двата тима не искаха да губят време и от действията им си личеше желанието да стигнат до ранен гол. Първият удар по посока едно от вратите отправи Симоне Пепе, но топката излезе в аут. В 9-ата минута Мирко Вучинич проби през центъра и стреля, като само забележителният рефлекс на Марко Сторари спаси Юве от попадение. Малко след това добра възможност се откри пред Тоти, но капитанът на "вълците" показа нетипична техническа несръчност и резултатът остана непроменен.

Рома повече владееше топката, докато халфовата линия на Ювентус играеше доста сковано. Милош Красич опитваше познатите си рейдове отдясно, но Алберто Акуилани бе напълно незабележим в първия си мач на "Олимпико" срещу родния си тим, откакто напусна в посока Ливърпул през 2009 година.

В 30-ата минута Тоти отново се размина с гола. Той стреля след перфектно центриране на Вучинич, но за пореден път Сторари бе непробиваем. До края на полувремето стражът на Юве парира и опасен шут на Даниеле Де Роси, а за гостите шанс да се разпише пропусна Фабио Гросо.
Втората част започна зле за Рома и Филип Мексес бе принудително сменен от Марко Касети. Защитата на "вълците", която и без това не се слави като една от стабилните в Италия, започна да допуска грешки, а гостите това и чакаха. В 59-ата минута Гросо стигна до аутлинията, финтира съперник и поднесе топката на Красич. Мощният шут на сърбина от въздуха не остави шансове на Дони - 0:1. Скоро след това Пепе пропусна да удвои, стреляйки във вратаря на Рома, а в 72-ата минута Жереми Менез имаше нещастието да уцели гредата. Юве си гарантира трите точки с попадение на Алесандро Матри, който се измъкна от несполучив опит за изкуствена засада и насочи топката във вратата на столичани.
Last Updated on Sunday, 03 April 2011 23:52