Юве с изстрадана победа над Бари
Sunday, 16 January 2011 20:24
ImageЮвентус се върна на пътя на победата като се наложи трудно с 2:1 над Бари в 20-ия кръг на Серия А. Това бе първи успех за "Старата госпожа" в Серия А за 2011 г. Головете за успеха вкараха Дел Пиеро и Акуилани. Голът за гостите отбеляза Гергели Рудолф.

Ювентус загуби първите си два мача за 2011 г. и шансовете на отбора за Скудетото намаляха значително. "Бианконерите" обаче се върнаха на победния път в четвъртък срещу Катания за Купата на Италия. Треньорът Дел Нери очакваше успех и срещу опашкаря Бари. Южняците имаха само 14 точки от 19 кръга и бяха на последната позиция в класирането.

Треньорът на Ювентус Джиджи Дел Нери обяви официално вчера, че Буфон ще бъде титуляр на вратата. Наставникът обаче имаше много проблеми в атака. Контузени са четирима от петимата му нападатели. Амаури не игра въпреки надеждите, че ще излезе с маска на лицето. Аут са още Тони, Куалиарела и Якуинта. Партньор на Алекс Дел Пиеро в нападение беше младока Джанети. Мело пропусна мача заради наказание. Аут заради травми са още Маркизио, Гросо, Де Челие и Ринаудо. Мартинес обаче бе възстановен и седна на резервната скамейка.

Началото на мача не бе особено интересно. Първата добра ситуация бе чак в 25-ата минута. След центриране от фаул в наказателното поле на Буфон Ромеро успя да стреля, но вратаря спаси. След това Юве отговори с удар на Дел Пиеро под гредата, който Жиле изби в корнер. В 33-ата минута Дел Пиеро отново бе близо до гола. Капитанът на Юве стреля от фаул, но топката кацна върху мрежата.

Юве все пак стигна до гол и то именно вкаран от Дел Пиеро. В 43-ата минута капитанът се справи по-добре при нов пряк-свободен удар. От дъгата пред наказателното поле Алекс прати топката в мрежата. Ювентус се отегли на почивка с гол аванс.

След паузата Бари направи промяна в атака. Кутузов бе сменен от Окака. И това явно даде резултат. В 57-ата минута гостите изравниха. Алварес проби великолепно отляво, като остави на място младока Сьоренсен. След това центрира перфектно към Гергели Рудолф, който стигна първи до топката и с десния крак я прати във вратата на Буфон.

Алварес се оказа много труден за опазване от Сьоренсен и направи някои невероятни рейдове. При следващото центриране към Окака се наложи Киелини да се намесва. Това накара Дел Нери да смени Сьоренсен с Мота. След това атаките се редуваха една след друга към двете врати. Рудолф пропусна за Бари, Акуилани и Пепе - за Юве.

Все пак Юве стигна до победата 11 минути преди края. Алберто Акуилани се възползва от една избита топка и с прекарсен изстрел от въздуха матира Жиле.

Ювентус успя да прекъсне лошата серия срещу Бари. Южняците бяха спечелили 2 от последните 3 сблъсъка със "Старата госпожа", включително 1:0 през есента. Но Юве запази рекорда у дома срещу Бари. "Бианконерите" никога не са падали в Торино от Бари. Вече имат 25 победи и 5 равенства.